۱۰ نقل قول الهام بخش از اندی گروو مدیر عامل فقید اینتل

اندی گروو ۲۱ مارس سال ۲۰۱۶ میلادی از دنیا رفت و جهان یکی از بزرگترین شخصیت‌های صنعت تکنولوژی را از دست داد. جالب اینجا بود که اندی گروو موفق شده بود از دست نازی‌ها و شکنجه‌های شوروی جان سالم به در ببرد و چندین سال به عنوان مدیر عامل و عضو هیئت مدیره اینتل مشغول به کار شود.

اندی گروو

در سال های بسیار دور اینتل عمده ی درآمدش را از ساخت حافظه های DRAM کسب می کرد، اما رفته رفته و با ورود محصولات مشابه ژاپنی ها به بازار آن هم با قیمتی به مراتب ارزان تر این شرکت تحت فشاری قابل توجه قرار گرفت. گرو در آن دوران یکی از مدیران وقت بود که تصمیم گرفت اینتل را به سمت توسعه و تولید ریز پردازنده ها هدایت کرده و سپس IBM را متقاعد سازد تا به شکل ویژه از محصولات آنها استفاده نماید.

البته مدیر یاد شده در طول دوران حضورش در راس امور خطاهایی نیز داشت، برای مثال وی یکی از خلا ها و مشکلات پردازنده های پنتیوم را نادیده گرفته بود؛ مسئله ای که بدل به یک بحران شد و رفع آن هم هزینه ای نیم میلیارد دلاری را در پی داشت.

اندی گروو

با این وجود نمی توان اثر اندی گروو بر دنیای تکنولوژی و کامپیوترهای شخصی را نادیده گرفت و هنوز هم بسیاری از مدیران جوان و کارآفرینان تازه کار از او به عنوان الگوی خود پیروی می کنند

حال با هم ۱۳ نقل قول الهام بخش از اندی گروو مدیرعامل فقید اینتل را مرور می‌کنیم؛

  • همانطور که نمی گذارید کارمند چیزی گرانبها از شرکت شما بدزدد، نباید بگذارید که همین شخص، وقت با ارزش شما را از بین ببرد.

اندی گروو

  • موفقیت توهم بی نقص بودن را به فرد می‌بخشد. توهم بی نقص بودن به شکست می‌انجامد. آن کسی همیشه موفق خواهد بود که همیشه به کامل بودنش شک داشته باشد.
  • تمام مشکلات راه حل تکنولوژیکی ندارند اما اگر داشته باشند، این مدل راه حل‌ ماندنی ترین روش به شمار می‌رود.
  • اینترنت همه چیز را تغییر نداده است. هنوز نتوانسته رابطه میان عرضه و تقاضا را تغییر دهد.

اندی گروو

  • در روزگار مدرن، رهبران و مدیران باید عملکردی سریع داشته باشند چرا که سرعت هجوم فشار کار افزایش یافته است.
  • زمانی که به پایان راه کامپیوتر‌ها نزدیک می‌شدیم، اینترنت از راه رسید و اهمیت آنها را سه برابر کرد.
  • اگر به من حق انتخابی میان جهانی آشفته و دنیایی آرام را بدهند، من جهان آشفته را انتخاب می‌کنم چون پر از موقعیت است.

اندی گروو

  • کمپانی‌های بد تحت تاثیر بحران نابود می‌شود. شرکت‌های خوب از آن جان سالم به در می‌برند اما بهترین‌ها از بحران استفاده کرده و پیشرفت می کنند.
  • حرفه‌های شما در واقع کسب و کارتان به شمار می‌رود و شما مدیرعامل آن هستید. آن را مدیریت کنید.
  • اگر شخصی انتقادی از شما یا نحوه کارتان کرد، ابتدا آن را چک کنید تا ببینید داستان از چه قرار است. آنگاه ار فهمیدید که راه را اشتباه رفتید، سریعاً روش درستی در پیش بگیرید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید