گوشی‌های وان پلاس در آینده به قابلیت نمایشگر همیشه روشن مجهز می‌شوند

وان‌پلاس هنگام معرفی گوشی وان‌پلاس ۶ در سال ۲۰۱۸، نسخه‌ای خاص از این دستگاه را در اختیار کارشناسان حوزه‌ی فناوری به‌منظور تهیه‌ی نقد و بررسی قرار داد. دستگاه‌های موردبحث به نسخه‌ی پیش‌تولید نرم‌افزار نهایی مجهز شده بودند که از قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن (Always-On Display) بهره می‌گرفت. با این‌حال در نسخه‌ی نهایی رابط کاربری وان‌پلاس ۶، قابلیت یادشده حذف شد.

دلیل حذف نمایشگر همیشه‌روشن این بود که وان‌پلاس می‌ترسید چنین قابلیتی انرژی بسیار زیادی از باتری سلب کند و کارکرد گوشی را تحت‌تأثیر قرار دهد. از آن زمان تاکنون، کاربران OxygenOS همواره خواستار اضافه شدن قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن به این رابط کاربری بوده‌اند.

حال پس از گذر دو سال از عرضه‌ی وان‌پلاس ۶، ظاهرا چینی‌ها سرانجام تصمیم گرفته‌اند قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن را به دستگاه‌هایشان اضافه کنند. وان‌پلاس با انتشار توییتی جدید گفته است که اضافه‌کردن این قابلیت به دستگاه‌ها جزو برنامه‌های فعلی به‌شمار می‌آید و در یکی از به‌روزرسانی‌های آتی، شاهد حضور آن در گوشی‌های وان‌پلاس خواهیم بود.

در توییت منتشرشده از سوی وان‌پلاس، اطلاعات دقیق مربوط به زمان انتشار به‌روزرسانی حاوی قابلیت نمایشگر همیشه‌روشن ذکر نشده است. بنابراین فعلا نمی‌دانیم که کاربران گوشی‌های این شرکت برای دسترسی به قابلیت موردبحث باید چقدر منتظر بمانند. احتمال دارد به‌روزرسانی حاوی نمایشگر همیشه‌روشن همزمان با معرفی گوشی‌های خانواده‌ی وان‌پلاس ۸ در دسترس قرار گیرد. البته این موضوع فعلا در حد حدس و گمان است و نمی‌توانیم در این زمینه به‌طور قطعی نظر دهیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید