گزارش فروش سینمای ایران؛ رکوردشکنی تازه‌ اکران‌ها

اکران نوروز خون تازه‌ای در رگ‌های گیشه سینمای ایران جاری کرد. فیلم‌های نوروز ۹۸ کار خود را از هفته گذشته قوی آغاز کردند و در این هفته قدرتمندتر از پیش به کارشان ادامه دادند. صدرنشین این هفته فیلم ایرانی «رحمان ۱۴۰۰» جدیدترین ساخته منوچهر هادی است. این فیلم سینمایی در این هفته در ۱۴۰ سینما به نمایش درآمد. «رحمان ۱۴۰۰» در این هفته ۷ میلیارد و ۴۳۷ میلیون تومان فروخت. این رقم به این معنی است که فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» در هفته گذشته رکورد فروش هفتگی و روزانه سینمای ایران را شکسته است. این فیلم کمدی در هفته گذشته به فروش روزانه یک میلیارد و سیصد میلیون تومان دست پیدا کرد. فروش هفت میلیاردی «رحمان ۱۴۰۰» در هفته دوم فروردین یعنی این فیلم سینمایی در هفته گذشته از مجموع اکران دوهفته‌ای تمام فیلم‌های نوروزی به غیر از «متری شیش و نیم» بیشتر فروخته است. فیلم سینمایی «رحمان ۱۴۰۰» همچنین نسبت به هفته گذشته رشد ۳ میلیارد تومانی تجربه کرده است. این فروش هفتگی ۷ میلیارد تومانی مجموع درآمد «رحمان ۱۴۰۰» را به ۱۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون تومان رسانده است. «رحمان ۱۴۰۰» با بازی بازیگرانی مانند مهران مدیری، محمدرضا گلزار، سعید آقاخانی و بهرام افشاری جلوی دوربین رفته است و از عوامل فروش بالای این فیلم می‌توان به تیم بازیگری‌اش اشاره کرد.

رحمان ۱۴۰۰

فیلم سینمایی متری شیش و نیم بیشترین فروش روزانه برای یک فیلم غیرکمدی در سینمای ایران را تجربه کرد

رتبه دوم این هفته سینمای ایران در اختیار فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی است. این فیلم سینمای در این هفته در ۱۴۲ سینما به نمایش درآمد. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» در هفته گذشته ۴ میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان فروخت. این یعنی «متری شیش و نیم» نسبت به هفته گذشته افزایش فروشی بیش از یک میلیارد تومان تجربه کرده است. جدیدترین ساخته سعید روستایی در هفته گذشته برای چهار روز پیاپی بیش از پنجاه هزار مخاطب را به سالن‌های سینما کشاند، این اتفاق برای هیچ فیلم غیرکمدی در دهه نود رخ نداده است. چنین آماری زمانی قابل‌توجه‌‌تر می‌شود که به یاد بیاوریم فیلم سینمایی‌ای مانند «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی نیز در دهه نود اکران شد. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» در سه شنبه هفته گذشته مصادف با ۱۳ فروردین یا روز طبیعت، به رقم ۶۳ هزار مخاطبِ روزانه رسید. تاکنون هیچ فیلم ایرانی غیرکمدی‌ای در اکران نوروز به چنین رقمی دست پیدا نکرده است. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» همچنین در هفته گذشته فروش روزانه ۸۷۰ میلیون تومان را تجربه کرد. این رقم به‌معنی بیشترین فروش روزانه یک فیلم غیرکمدی در تاریخ سینمای ایران است. فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» که پیمان معادی، نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی و پریناز ایزدیار را به‌عنوان بازیگر دارد تاکنون ۹ میلیارد و ۳۸ میلیون تومان فروخته است.

متری شیش و نیم

رتبه سوم گیشه سینمای ایران در این هفته در اختیار فیلم سینمایی «چهار انگشت» ساخته حامد محمدی است. این فیلم سینمایی که در خارج از کشور جلوی دوربین رفته است در هفته گذشته ۱۰۱ سینما در اختیار داشت. فیلم سینمایی «چهار انگشت» در هفته گذشته ۲ میلیارد و ۲۶۹ میلیون تومان فروخت. این فیلم سینمایی در ژانر کمدی ساخته شده است و جواد عزتی و امیر جعفری را به‌عنوان بازیگر دارد. فیلم سینمایی «چهارانگشت» در این هفته نسبت به هفته گذشته حدودا یک میلیارد تومان بیشتر فروخته است. این فیلم ایرانی حالا به فروش کلی ۳ میلیارد و ۷۲۹ میلیون تومان دست پیدا کرده است. به احتمال بالا فیلم سینمایی «چهار انگشت» اگر در برهه دیگری اکران می‌شد و رقیبانی مانند «رحمان ۱۴۰۰» و «متری شیش و نیم» نداشت، فروش به مراتب بیشتری تجربه می‌کرد.

فیلم چهار انگشت

رتبه چهارم این هفته در اختیار فیلم سینمایی «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی است. این فیلم سینمایی در هفته گذشته ۱۲۱ سینما در اختیار داشت. «زندانی‌ها» در این هفته ۸۷۱ میلیون تومان فروخت. فیلم سینمایی «زندانی‌ها» با حضور بازیگرانی مانند هومن برق‌نورد و بهنام تشکر تاکنون یک میلیارد و ۶۶۶ میلیون تومان فروخته است. فیلم‌های مسعود ده‌نمکی مانند سه‌گانه «اخراجی‌ها» پیش از این چندین‌بار رکوردهای سینمای ایران را جابه‌جا کرده‌اند. آخرین ساخته مسعود ده‌نمکی اما در گیشه کم فروغ بوده است. پنجمین فیلم این هفته گیشه سینمای ایران «ژن خوک» ساخته سعید سهیلی است. این فیلم سینمایی پس از نمایش در ۷۱ سینما به فروش هفتگی ۵۹۵ میلیون تومان رسید. «ژن خوک» تاکنون ۸۹۷ میلیون تومان فروخته است. این فیلم سینمایی با بازی سینا مهراد و هادی حجازی‌فر ساخته شده است. سعید سهیلی پیش از این با فیلم‌های «گشت ارشاد» و «گشت ۲» عملکرد قابل‌توجه‌ای در گیشه داشته است. شما در ادامه می‌توانید فهرست ده فیلم پرفروش هفته گذشته را مرور کنید.

ده فیلم پرفروش هفته گذشته

ردیفنام فیلمهفتهفروش هفتگی
۱رحمان ۱۴۰۰۲۷,۴۳۷,۱۹۳,۰۰۰
۲متری شیش و نیم۲۴,۹۴۳,۷۶۶,۰۰۰
۳چهار انگشت۲۲,۲۶۹,۶۳۲,۰۰۰
۴زندانی‌ها۲۸۷۱,۰۹۰,۰۰۰
۵ژن خوک۲۵۹۵,۳۴۵,۰۰۰
۶پیشونی سفید ۳۲۵۴۴,۷۹۶,۰۰۰
۷غلامرضا تختی۲۳۱۴,۹۶۳,۰۰۰
۸آشغال‌های دوست داشتنی۷۱۳۰,۳۸۹,۰۰۰
۹آستیگمات۱۹۳۹,۳۳۳,۰۰۰
۱۰پارادایس۱۰۳۶,۵۷۸,۰۰۰
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید