کانترپوینت: گلکسی نوت ۱۰ آمار فروشی مشابه گلکسی نوت ۹ خواهد داشت

سامسونگ قصد دارد گلکسی نوت ۱۰ را در دو نسخه به بازار عرضه کند، اما این بدان معنی نیست که آمار فروش کره‌ای‌ها نیز دوبرابر می‌شود. تحلیلگران کانترپوینت پیش‌بینی کرده‌اند که آمار فروش گلکسی نوت ۱۰ مشابه گوشی هوشمند سامسونگ گلکسی نوت ۹ خواهد بود و سامسونگ نمودار فروش خطی را برای خود رقم خواهد زد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که فروش گلکسی نوت ۱۰ تا پایان سال به ۹.۷ میلیون دستگاه برسد که تفاوت چندانی با آمار فروش ۹.۶ میلیون دستگاه گلکسی نوت ۹ سال قبل ندارد. البته در نظر داشته باشید که کره‌ای‌ها بعد از معرفی گلکسی نوت ۸ موفق به فروش ۱۰ میلیون دستگاه از این گوشی هوشمند شدند. نباید فراموش کنیم که گلکسی نوت ۸ بعد از گلکسی نوت ۷ به بازار عرضه شد که به دلایل بروز مشکلات تولید آن متوقف شد.

galaxy note 10 plus

برخی معتقدند که بخش کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند سامسونگ به‌دلیل عملکرد ضعیف پرچمداران این شرکت، با مشکلات مختلفی رو‌به‌رو شده است. پیش‌تر نیز اخباری در مورد فروش ضعیف پرچمدارها و کاهش ۵۶ درصدی درآمد سامسونگ در فصل دوم ۲۰۱۹ گزارش شده بود. کاهش فروش سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۹ باعث کاهش ۴۲ درصدی سود کره‌ای‌ها شد.  اما سامسونگ در مورد گلکسی اس ۱۰ وضعیت متفاوتی داشت و گزارش‌های مختلفی در مورد فروش فراتر از انتظار گلکسی اس ۱۰ به‌دلیل عملکرد خوب دستگاه منتشر شد. آمارها نشان می‌دهد که در فاصله‌ی زمانی فصل دوم سال جاری، گلکسی اس ۱۰ توانسته با افزایش فروش ۱۲ درصدی نسبت به گلکسی اس ۹، فروش ۱۶ میلیون دستگاه را برای خود رقم بزند.

یکی از مشکلات سامسونگ در فروش گلکسی نوت ۱۰ به این موضوع مربوط می‌شود که کاربران نسبت به قبل دیرتر به فکر خرید دستگاه جدیدی می‌افتند و برای مدت زمان طولانی‌تری با همان دستگاه قبلی کار می‌کنند. در واقع تعداد کاربرانی که با آمدن دستگاهی جدید، گوشی هوشمند جدیدی را خریداری می‌کنند، کاهش یافته است. باتوجه به معرفی گوشی هوشمند گلکسی فولد، برخی از کاربران نیز نسبت به این دستگاه کنجکاو هستند و ممکن است به‌همین دلیل از خرید گلکسی نوت جدید خودداری کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید