کالبدشکافی پی ۳۰ پرو میزان وابستگی هواوی به منابع ایالات متحده را نشان می‌دهد

به دنبال جنگ تجاری ایالات متحده و چین که گریبان هواوی را گرفته، این بزرگترین تجارت تکنولوژیک چین با مشکلات متعددی مواجه شده. در یک کالبدشکافی گوشی پرچمدار هواوی پی ۳۰ پرو، میزان وابستگی تولید این گوشی به ایالات متحده مشخص شده است.

بررسی قطعات گوشی هواوی پی ۳۰ پرو نشان می دهد که این شرکت باید برای ۱۵ مورد از قطعات با ارزش بالای گوشی پرچمدار خود به دنبال تأمین کننده های دیگری بگردد. این در حالی است که این موارد تنها یک درصد از تمام ۱۶۳۱ قطعه گوشی را تشکیل می دهند اما به تنهایی ۱۶ درصد از قیمت تمامی قطعات گوشی را شامل می شوند.

علاوه بر این به گفته شرکت تحقیقاتی Fomalhaut Techno Solutions مستقر در توکیوی ژاپن، از نظر هزینه در حدود ۶۲ درصد از هواوی پی ۳۰ پرو به شرکت هایی در خارج از چین وابسته است.

کالبدشکافی هواوی پی 30

قطعاتی که از ایالات متحده می آیند شامل نیمه هادی های ارتباطی از شرکت های Qorvo (تولید کننده چیپ ساکن کارولینای شمالی)، میکرون تکنولوژی (تولید کننده ماژول های DRAM) و نیز محافظ نمایشگر تولید کورنینگ هستند.

هواوی که بر بازار گوشی های هوشمند چین حکمرانی می کند قصد داشت تا سال ۲۰۲۰ به بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان بدل شود اما با جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین و تحریم هایی که علیه این شرکت اعمال شد هدف خود را کاهش داد. اکنون هواوی هدف فروش خود برای دو سال آینده را به میزان ۳۰ میلیارد دلار کاهش داده و پیشبینی فروش ۱۰۰ میلیارد دلاری را برای سال ۲۰۲۰ دارد.

بر اساس گزارش ها هواوی ذخیره ای از قطعات مورد نیاز برای تولید را در اختیار دارد اما زمانی که این ذخایر به اتمام برسند چینی ها باید در پی تأمین کننده های جایگزین باشند. البته باید اشاره کرد که برخی از شرکت ها از جمله کوالکام، اینتل و میکرون راه هایی برای گذر از تحریم های ایالات متحده یافته و ارسال برخی محصول به هواوی را از سر گرفته اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید