پرفروش ترین تلویزیون‌های بازار ایران

دیجی‌کالا برای اولین بار گزارشی از کسب و کار خود در شش ماهه ابتدایی امسال را منتشر کرد. پربازدیدترین فروشگاه آنلاین ایران از سهم ۹۰ درصدی خرده فروشی آنلاین در کشور می گوید و به همین دلیل گزارش اخیر دیدگاهی کلی از بازار خرده فروشی آنلاین را در اختیارمان می گذارد. همچنین از آنجایی که بسیاری از خریداران کالاهای دیجیتال، فروشگاه‌های آنلاین را به عنوان مرجعی برای خرید انتخاب می کنند، می توان آمار دیجی‌کالا در برخی از گروه های کالا، از جمله تلویزیون ها را به کل کشور تعمیم داد. در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به پرفروش ترین تلویزیون های بازار بر اساس گزارش دیجی‌کالا.

در ۶ ماه اول سال جاری برند ایکس‌ویژن، با اختلاف قابل توجه رتبه اول پرفروش ترین ها از نظر ریالی را به خود اختصاص داده است. اما سامسونگ که در سال قبل در جایگاه اول ایستاده بود حالا یک پله پایین تر قرار گرفته و TCL هم با یک رتبه صعود نسبت به سال پیش جایگاه سوم را تصاحب کرده است. از نکات قابل توجه در این نمودار برند تازه وارد جی‌پلاس است که موفق شده پس از سونی، رتبه پنجم را کسب کند.

اگر نگاهی به پرفروش ترین برندهای ایرانی در تمامی محصولات دیجی‌کالا داشته باشیم، باز هم نام ایکس‌ویژن را می بینیم که پس از پارس خزر در رتبه دوم ایستاده و در بین برندهای خارجی تمامی محصولات هم سامسونگ پس از هواوی در جایگاه دوم قرار گرفته است. در ادامه، پرفروش ترین تلویزیون ها را در دو گروه مرتب شده بر اساس تعداد و نیز ارزش ریالی مرور می کنیم.

پر فروش ترین تلویزیون‌های دیجی‌کالا بر اساس تعداد

بیشتر مدل هایی که در این گروه جای گرفته اند، ۳۲ اینچی و با کیفیت اچ‌دی هستند. رتبه اول در اختیار مدلی است که با پنل کوچک، چندان با استانداردهای امروزی برای تلویزیون ها جور در نمی آید. نکته قابل توجه در بین تلویزیون های پرفروش، حضور پر تعداد برندهای ایرانی است.

رتبه اول: شهاب ۲۴SH81N1 سایز ۲۴ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

پرفروش ترین تلویزیون از نظر تعداد یک محصول ایرانی است؛ البته با توجه به ابعاد کوچکش شاید بیشتر به یک مانیتور شبیه باشد. این تلویزیون قیمتی در حدود ۱،۵۰۰،۰۰۰ تومان دارد و از گیرنده دیجیتال داخلی بهره می برد. علاوه بر این به درگاه HDMI با حداکثر رزولوشن اچ‌دی (۱۳۶۶ در ۷۶۸) و نیز USB مجهز شده است. بر اساس گفته های کاربران در دیجی‌کالا به نظر می رسد این محصول در حد قیمت خود رضایت بیشتر خریداران را جلب کرده است.

رتبه دوم: ویرا پاناسونیک TH-32F336M سایز ۳۲ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

جایگاه دوم در اختیار برندی از سرزمین آفتاب تابان است؛ اما با قیمت حدود ۲ میلیون تومان شکی نیست که در ژاپن تولید نمی شود. تلویزیون ۳۲ اینچی پاناسونیک به ۲ درگاه HDMI، یک درگاه USB و گیرنده دیجیتال داخلی مجهز شده و از پنل LED بهره می برد؛ البته حداکثر رزولوشن به اچ‌دی (۱۳۶۶ در ۷۶۸) محدود است. نظرات کاربران این محصول خبر از رضایت خرید می دهد.

رتبه سوم: توشیبا ۳۲S1750 سایز ۳۲ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

باز هم یک تلویزیون ۳۲ اینچی دیگر با حداکثر رزولوشن اچ‌دی. این تلویزیون از گیرنده دیجیتال و یک درگاه USB، دو درگاه HDMI و یک درگاه قدیمی VGA بهره‌ می برد و در کل رضایت خریداران را جلب کرده است. تلویزیون ۳۲ اینچی توشیبا در حال حاضر ناموجود است اما تا یک ماه قبل قیمتی در حدود ۲ میلیون تومان داشته است.

رتبه چهارم: ایکس ویژن ۵۵XT515 سایز ۵۵ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

جایگاه چهارم در اختیار محصولی ایرانی است که در مقایسه با ۳ تلویزیون دیگر، بسیار پیشرفته تر است و البته قیمت بالاتری هم دارد. رزولوشن فول اچ‌دی، پردازنده چهار هسته ای و بهره‌مندی از اندروید دوران باستان ۴.۴ تنها برخی از قابلیت ها هستند. ایکس ویژن ۵۵XT515 از سه ورودی HDMI، دو درگاه USB، یک درگاه LAN و گیرنده دیجیتال داخلی بهره می برد و به وای‌فای هم مجهز شده است. این تلویزیون در حدود ۵ میلیون تومان به فروش می رسد و نظرات مثبت خریداران را جلب کرده است. البته در بخش نظرات دیجی‌کالا، برخی از رابط کاربری کند گله کرده اند.

رتبه پنجم: ایکس ویژن ۳۲XT520 سایز ۳۲ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

این تلویزیون در مقایسه با دیگر مدل های ۳۲ اینچی برتر لیست، قیمت بالاتری دارد که البته بی دلیل هم نیست؛ چرا که ایکس ویژن ۳۲XT520 از پنل IPS بهره می برد و به قابلیت تایم شیفت مجهز است. دیگر امکانات شامل گیرنده دیجیتال داخلی، دو پورت HDMI، دو درگاه USB و یک پورت VGA هستند. با این حال در این مدل خبری از رزولوشن فول اچ‌دی نیست. با نگاهی به نظرات می توان دریافت که خریداران در کل از این محصول رضایت داشته اند.

پر فروش ترین تلویزیون‌های دیجی‌کالا بر اساس ارزش ریالی

در این دسته بندی شاهد مدل های متنوعی هستیم؛ از تلویزیون ۳۲ اینچی ارزان قیمت تا مدل های بزرگتر با رزولوشن ۴K.

رتبه اول: ایکس ویژن ۵۵XT515 سایز ۵۵ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

رتبه اول در این دسته بندی به تلویزیونی رسیده که در لیست پرفروش ترین‌ها بر اساس تعداد هم جای گرفته بود. در بالا به مشخصات این تلویزیون اشاره کردیم.

رتبه دوم: سامسونگ ۵۵NU7900 سایز ۵۵ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

این مدل با رزولوشن ۴K و پشتیبانی از HDR قیمتی در حدود ۱۲ میلیون تومان دارد. بهره‌مندی از پردازنده ۴ هسته ای، دو درگاه USB و سه درگاه HDMI در کنار وای‌فای و شبکه LAN از مشخصات این تلویزیون هستند. بیشتر خریداران، این مدل را پیشنهاد کرده اند اما معمولاً از فقدان کنترل هوشمند سامسونگ گله دارند.

رتبه سوم: جی پلاس GTV-50GU812S سایز ۵۰ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

در حالی که کمتر از ۵ ماه از رونمایی رسمی گلدیران از تلویزیون های جی پلاس می گذرد اما یکی از تلویزیون های این برند موفق شده در بین مدل های پر فروش قرار بگیرد. این مدل ۵۰ اینچی با قابلیت‌هایی از جمله تایم شیفت، ۳ درگاه HDMI و دو درگاه USB ، LAN و وای‌فای و مهمتر از همه با رزولوشن ۴K روانه بازار شده است. سیستم عامل تلویزیون، اندروید باستانی ۴.۴ است که به گفته کاربران سرعت پایینی دارد. برخی از کاربران این تلویزیون را در این رده قیمتی به صرفه می دانند و بعضی دیگر معتقدند کیفیت تصویر پایین است. جی پلاس GTV-50GU812S در حال حاضر ناموجود است اما در حدود ۵ میلیون تومان قیمت داشته است.

رتبه چهارم: سونی KDL-50W660F سایز ۵۰ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

این تلویزیون رزولوشن فول اچ‌دی دارد و به پنل LCD با نور LED مجهز شده است. از خصوصیات دیگر باید به مجهز شدن به دو درگاه HDMI، دو پورت USB در کنار درگاه LAN و وای‌فای اشاره کرد. این محصول قیمتی بیش از ۸ میلیون تومان دارد و برخی از خریداران از صدای کم ناراضی هستند اما در کل باید گفت که رضایت کاربران را به همراه داشته است.

رتبه پنجم: ویرا پاناسونیک TH-32F336M سایز ۳۲ اینچ

آمار فروش دیجی کالا

این تلویزیون در رتبه دوم پرفروش ترین های تعدادی هم قرار گرفته بود و در بالا به مشخصات آن اشاره کردیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید