پتنت جدید شیائومی از گوشی هوشمندی با فناوری شارژ بی سیم معکوس خبر می‌دهد

فناوری شارژ معکوس بی‌سیم نخستین‌بار در سال ۲۰۱۸ در میت ۲۰ پرو هواوی مشاهده و از آن زمان به‌بعد، این فناوری در گوشی‌های متعددی از شرکت‌های مختلف به‌کار گرفته شد. حال از پتنت‌ ثبت‌شده در اداره‌ی ملی ثبت مالکیت معنوی چین (CNIPA) چنین برمی‌آید که شیائومی نیز قصد دارد قابلیت شارژ معکوس را به گوشی‌های آتی خود اضافه کند.

طرح‌های مشاهده شده در این پتنت ابزاری جانبی را نشان می‌دهد که روی پنل پشتی گوشی و هدفون‌های بی‌سیم درون این ابزار جانبی جای می‌گیرد و بدین‌ترتیب، ازطریق قابلیت شارژ معکوس گوشی شارژ می‌شود.

پتنت شارژ معکوس شیائومی

در این تصاویر، دو طراحی مختلف برای این ابزار جانبی دیده می‌شود: یکی با شیارهایی مخصوص ایربادهای ساقه‌دار و دیگری مربوط به ایربادهای بی‌ساقه. شایان‌ ذکر است این تصاویر فقط به پتنت یادشده مربوط است و الزاما به محصول واقعی اشاره می‌کند.

شیائومی هنوز گوشی هوشمندی با قابلیت شارژ معکوس بی‌سیم عرضه نکرده است؛ بااین‌حال چند ماه پیش، شایعه‌ای منتشر شد که از کارکردن این شرکت روی گوشی هوشمند پرچم‌داری با چنین قابلیتی خبر می‌داد. با‌توجه‌به تفاوت نحوه‌ی شارژشدن ایربادهای مختلف، طرح اخیرا ثبت‌شده‌ی شیائومی احتمالا تنها از ایربادهای TWS این شرکت پشتیبانی خواهد کرد.

شیائومی روی فناوری‌های شارژ بی‌سیم به‌طور ویژه‌ای تمرکز و اخیرا ویدئویی بسیار جالب از فناوری شارژ بی‌سیم ۴۰ واتی خود منتشر کرده است. در این ویدئو، باتری ۴،۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی فقط در ۴۰ دقیقه کاملا شارژ می‌شود.

می‌توان با اطمینان گفت هر دو فناوری شارژ سریع بی‌سیم و شارژ معکوس شیائومی نخستین‌بار در یکی از پرچم‌داران آتی این شرکت چینی به‌کار خواهد رفت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید