ولوو XC60 پولستار معرفی شد؛ قدرتمندتر و سریع تر از گذشته

ولوو XC60 پولستار از راه رسید. پولستار علاوه بر این محصول، نمونه قدرتمندتر خودروی ولوو V60 را نیز معرفی کرده است.

پولستار یک برند مستقل بوده که البته زیرمجموعه ولوو محسوب می شود. این برند روی توسعه خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی پولستار ۱، ۲ و ۳ تمرکز کرده است. به تازگی این شرکت با همکاری ولوو، دو خودروی این برند سوئدی را با موتورهای قدرتمندتری معرفی کرده است.

ولوو XC60 پولستار و ولوو V60 پولستار این محصولات را تشکیل می دهند. سال گذشته شاهد رونمایی از ولوو S60 پولستار مجهز به موتور T8 پلاگین هیبریدی بودیم. دو محصول جدید پولستار به موتور یکسانی با برادر خود مجهز شده اند.

این موتور که با نام T8 Twin Engine شناخته می شود، به همراه سیستم هیبریدی قدرتی برابر با ۴۱۵ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۶۶۹ نیوتون متر را در اختیار راننده قرار می دهد. قدرت و گشتاور تولیدی موتور در مقایسه با نمونه استاندارد به ترتیب افزایشی ۱۵ اسب بخاری و ۳۳ نیوتون متری را تجربه کرده است.

سرعت نمونه استاندارد ولوو XC60 و ولوو V60 در کمتر از ۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد. با توجه به این موضوع، انتظار می رود نسخه پولستار آن شتاب مناسب تری داشته باشد.

این خودروها تغییراتی را در ظاهر خود تجربه کرده اند. از این تغییرات می توان به رینگ های ۱۰ پره، اگزوزهای مشکی رنگ کرومی و نشان پولستار در بخش جلویی و پشتی آن ها اشاره کرد.

ولوو XC60 پولستار و ولوو V60 پولستار از تابستان سال جاری میلادی وارد بازار می شوند. نمونه استاندارد ولوو XC60 با موتور T8 قیمتی برابر با ۵۳,۷۰۰ دلار دارد، بنابراین قیمت ۶۰ هزار دلاری نمونه پولستار آن منصفانه است.

در حالی که ولوو تنها ۲۰ نمونه از خودروی S60 پولستار را روانه بازار کرده بود، محصولات جدید این برند سوئدی در تعداد بالاتری به فروش می رسند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید