هیوندای و یک ایده جدید؛ نصب صفحات لمسی روی فرمان [تماشا کنید]

در گذشته نه چندان دور برای کنترل امکانات و ارایه اطلاعات مورد نیاز راننده از دکمه ها و نشان دهنده های آنالوگ استفاده می شد. اما با پیشرفت تکنولوژی، خودروهای مدرن امروزی اکنون میزبان نمایشگرهای لمسی بزرگی هستند که وظیفه نمایش و تنظیم تجهیزات مختلف را بر عهده دارند.

نمایشگر ۱۵ اینچی موجود روی داشبورد تسلا مدل ۳ یکی از بهترین مثال ها در این زمینه است. این نمایشگر عظیم را که حالتی مانند یک مانیتور دارد، می توان رابط راننده و خودرو نامید.

tesla-model-3-white-interior-2-e1526831089773

از کره جنوبی خبر می رسد مهندسین شرکت هیوندای طرح و ایده جدیدی در سر داشته و قصد دارند ایده صفحات لمسی را وارد فاز تازه ای کنند. بر اساس این طرح تحقیقاتی که “آینده کاکپیت خودرو” نامگذاری شده، سطوحی حساس به لمس روی فرمان نصب می شود.

hyundai-virtual-cockpit-2019 (1)

ایده هیوندای در داخل کابین i30 پیاده سازی شده و علاوه بر نمایشگر لمسی مرکزی و نشان دهنده دیجیتال پشت فرمان، از دو صفحه لمسی روی فرمان تشکیل یافته است. این صفحات طوری تعبیه شده اند که انگشتان شست دو دست روی آنها قرار می گیرند.

اما سوالی که پیش می آید اینست که چرا هیوندای مدل اقتصادی و ارزان قیمت i30 را برای نمایش ایده خود برگزیده است؟ خانم رجینا کایسر Regina Kaiser مهندس ارشد بخش ارتباط بین انسان و ماشین هیوندای در این باره گفته:

ما i30 را انتخاب کردیم تا این پیام را منتقل کنیم که نوآوری ها به مدل های رده بالا محدود نیستند. هیوندای می خواهد ثابت کند نوآوری ها باید در دسترس طیف گسترده ای از مشتریان باشند. ما بطور مداوم مشغول کار روی تکنولوژی های جدید هستیم تا خودروهایمان را کاملا ساده و کاربرپسند کنیم.

hyundai-virtual-cockpit-2019

این چهارمین نسخه از کاکپیت مجازی هیوندای به حساب می آید. اولین نسخه از این مفهوم در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد. به اعتقاد کره ای ها، کاکپیت مجازی باعث سهولت امور مختلف رانندگان می شود.

از زمان معرفی اولین نسخه، هیوندای پیوسته قابلیت های کاکپیت مجازی را ارتقا داده است. نصب صفحات لمسی روی فرمان و استفاده از نمایشگر پشت فرمان چند لایه از جمله بهبودهای حاصل شده در آخرین نسخه هستند. بد نیست اشاره کنیم این نمایشگر به لطف دو صفحه مجزا، اطلاعات لازم را به شکل سه بعدی در اختیار راننده می گذارد.

هیوندای

شرکت هیوندای اعلام کرده که این کاکپیت به شکل آنچه که در تصاویر نشان داده شده، تولید نمی شود، اما برخی از اجزای آن در مدل های آتی به کار گرفته خواهند شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید