هواوی Mate X تاییدیه ۵G CE شرکت TÜV Rheinland را دریافت کرد

هواوی Mate X موفق به کسب تاییدیه ۵G CE از سوی شرکت آلمانی  TÜV Rheinland شد که آن را تبدیل به اولین گوشی هوشمند با این گواهی نامه می‌کند.

یکی از مهم‌ترین موضوعات دنیای فناوری در سال جاری، شبکه ارتباطی ۵G است. برای استفاده از این فناوری علاوه بر زیرساخت های مورد نیاز، به یک گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از آن نیز نیاز دارید. هواوی به عنوان یکی از مطرح‌ترین سازندگان گوشی‌های هوشمند، هواوی Mate X را با قابلیت پشتیبانی از  ۵G روانه بازار می‌کند.

این محصول موفق شده نخستین گواهینامه ۵G CE را از سوی TÜV Rheinland دریافت کند. TÜV Rheinland موسسه‌ای پیشرو و مستقل در حوزه بازرسی تکنولوژی بوده که به گزارش آن، گوشی هوشمند هواوی Mate X توانسته آزمایش‌های دقیق TÜV Rheinland را پشت سر بگذارد و نخستین گوشی هوشمند ۵G جهان باشد که می‌تواند به تایید اتحادیه اروپا برسد.

بروس لی، نایب‌رئیس بخش تجارت گوشی‌های موبایل هواوی در مراسم اهدای این گواهینامه گفت:

فناوری ۵G و محصولات مبتنی بر آن، در مقایسه با نسل‌های پیشین فناوری‌های ارتباطی، پیچیدگی بسیار بیشتری دارند. استانداردها و تجهیزات مورد استفاده برای ارائه گواهینامه ۵G همچنان باید به‌مرور زمان بهبود پیدا کنند. سنجش و ارزیابی گوشی‌های ۵G چالشی بی‌سابقه است، اما با همکاری گروه‌های فنی هواوی و TÜV Rheinland، هر دو طرف توانسته‌اند پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشند. در آینده، هواوی به همکاری خود با TÜV Rheinland  به منظور ارائه استانداردهای لازم ادامه خواهد داد و به این موسسه، در زمینه فناوری‌های مورد نیاز جهت  ارزیابی محصولات ارتباطی کمک خواهد کرد تا استفاده از محصولات ۵G در مقیاس گسترده‌تری صورت بگیرد.

در این مراسم آقای استفان کیشکا ضمن تبریک به هواوی گفت:

خوشحالم که TÜV Rheinland شاهد قدرت فنی و جهانی هواوی در زمینه فناوری ۵G است. چیزی که برای صنعت و هم برای مصرف‌کنندگان خبر قابل توجهی است. TÜV Rheinland سال‌هاست در رابطه با فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم به ‌سختی کار می‌کند. ما در آینده هم به همکاری نزدیک‌مان با هواوی ادامه خواهیم داد تا عصر جدید ۵G را بسازیم و معرفی کنیم.

نخستین گوشی هوشمند ۵G هواوی

گوشی هوشمند هواوی Mate X که نخستین گوشی هوشمند ۵G این شرکت به شمار می‌آید، از پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و پتنت‌های هواوی بهره می‌برد. گوشی هوشمند هواوی میت X به تراشه مودم Balong 5000 مجهز که نخستین تراشه چندحالته ۵G جهان با معماری ۷ نانومتری است و می‌تواند از فناوری‌های ارتباطی ۲G ،۳G ،۴G و البته ۵G پشتیبانی کند.

تراشه Balong 5000 نخستین تراشه در جهان است که توانسته در آزمایش‌ها به حداکثر سرعت دانلود در حالت ۵G دست پیدا کند و در فرکانس کمتر از ۶ گیگاهرتز، سرعت دانلودی معادل ۴.۶ گیگابیت بر ثانیه را ارائه کند. Balong 5000 می‌تواند با نیازها و فرمت‌های سخت‌افزاری مختلف سازگار باشد و هم برای کاربران و هم برای اپراتورها کاربرد داشته باشد.

مهندسان هواوی چهار مجموعه آنتن ۵G در داخل بدنه ظریف و نازک هواوی میت ایکس به‌کار گرفته‌اند که از فناوری‌های پیشرفته متعددی پشتیبانی می‌کنند. بدین ترتیب، دریافت سیگنال ۵G روان و پایدار است و این گوشی برای انتقال حجم زیادی از اطلاعات و داده‌ها در عصر ۵G، آمادگی کاملی دارد.

شروع یک ماجراجویی تازه

هواوی Mate X

فرآیند بررسی و ارائه گواهی نامه به گوشی‌های هوشمند ۵G هواوی به عهده موسسه TÜV Rheinland است. گواهی کیفیت CE برای محصولاتی که وارد کشورهای اتحادیه اروپا می‌شوند و در این کشورها به فروش می‌رسند، ضروری است. دستگاه‌هایی که گواهی CE دریافت می‌کنند، محصولاتی‌اند که مجموعه‌ای از شرایط از قبیل ایمنی، سازگاری الکترومغناطیسی، سازگاری با محیط زیست، حفاظت از مصرف‌کننده و غیره را دارند.

هواوی میت ایکس توانسته آزمایش‌های گواهی CE را با موفقیت پشت سر بگذارد و در کل فرآیند توسعه و تولید، از انتخاب قطعات گرفته تا طراحی و توسعه، به قواعد و دستورالعمل‌ها پایبندی کامل داشته است. با توجه به مشخصات فنی اعلام شده، همه مشخصات هواوی Mate X از جمله فرکانس رادیویی، سازگاری الکترومغناطیسی، ایمنی، نرخ جذب خاص (SAR) و غیره، با استانداردهای دقیق CE مطابقت دارند.

هواوی میت X به عنوان نخستین گوشی هوشمندی که گواهی ۵G CE دریافت می‌کند، توانسته زمینه‌ساز استفاده تجاری از گوشی‌های هوشمند  ۵G در مقیاسی وسیع باشد. علاوه بر این، دریافت این گواهی یک بار دیگر موقعیت برتر هواوی در فناوری ۵G را نشان داده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید