هواوی ۱۲ ماه از سایر شرکت‌ ها در حوزه ۵G جلوتر است

هواوی یکی از مطرح‌ترین شرکت‌ها در حوزه فناوری محسوب می‌شود. این شرکت به تازگی در رابطه با پیشرفت خود در شبکه ارتباطی ۵G، اطلاعاتی را منتشر کرده است.

به گفته «یانگ چائوبین» رئیس خط تولید ۵G هوآوی این شرکت بیش از ۱۰ سال است سرمایه‌گذاری روی فناوری ۵G را آغاز کرده و هواوی دست‌کم ۱۲ ماه از رقبایش  جلوتر است. در حال حاضر این برند بیش از ۲۵۷۰ پتنت اساسی در این حوزه را در اختیار خود دارد. به گفته‌ چائوبین، این غول فناوری چینی بیش از ۳۰ قرارداد تجاری مرتبط با این فناوری را به امضا رسانده و افزون بر ۴۰ هزار آنتن تقویت‌کننده ۵G در سراسر جهان به فروش رسانده است.

روند سریع گسترش ۵G

در مدت زمان ۱۰ سال تعداد کاربران فناوری ۳G به ۵۰۰ میلیون رسید و این رکورد برای فناوری ۴G، فقط ۵ سال بود. پیش‌بینی می‌شود فناوری ۵G در مدت زمان ۳ سال به این تعداد کاربر برسد. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۹، بیش از ۵۰ کشور جهان طول موج شبکه ۵G را آزاد کنند. به گفته چائوبین، شرکت هواوی قدرتمندترین، ساده‌ترین و همچنین هوشمندترین تجهیزات شبکه ۵G در جهان را توسعه داده است.

اخیرا معمار ارشد اپراتور BT در انگلیس اعلام کرد:

در حال حاضر، تنها تامین‌کننده واقعی ۵G شرکت هواوی است.

این شرکت در بیش از ۱۷۰ کشور و منطقه فعالیت دارد و در ۳۰ سالی که از فعالیت جهانی این شرکت می‌گذرد، سابقه امنیتی بسیار خوبی داشته است.

محروم کردن هواوی و ایجاد مشکل برای رقابت منصفانه، افزایش هزینه‌های اپراتورهای آمریکایی در راه‌اندازی شبکه‌های ارتباطی جدید و همچنین کاهش سرعت توسعه فناوری ۵G را در پی خواهد داشت.

یکی از مقام‌های ارشد اپراتورکانادایی Telus گفته است:

حضور هواوی در بازار رقابت فناوری ۵G می‌تواند باعث شود هزینه‌های این بخش از صنعت دست‌کم ۱۵ درصد کاهش پیدا کند.

به گزارش موسسه GSMA، بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، اپراتورهای فعال در آمریکای شمالی در حدود ۱۳۶ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌ای خواهند داشت. اگر هواوی بتواند آزادانه در این بازار رقابت کند، در این بخش صرفه‌جویی در حدود ۲۰ میلیارد دلار می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید