هواوی میت ایکس با تراشه کرین ۹۹۰ سال آینده معرفی خواهد شد

گوشی تاشو هواوی میت ایکس هم‌اکنون در چین با پردازنده‌ی کرین ۹۸۰ دردسترس قرار گرفته است. هواوی پیش‌از‌این اعلام کرده بود مشغول کار روی مدلی با تراشه‌ی کرین ۹۹۰ است. این مدل قرار بود مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) در چین عرضه شود. حالا جزئیات بیشتری از این گوشی تاشو فاش شده و قرار است در بازارهای غربی نیز عرضه شود.

ریچارد یو، مدیر اجرایی هواوی، به Frandroid گفته است هواوی میت ایکس جدید با تراشه‌ی کرین ۹۹۰ و لولای روان‌تر و صفحه‌نمایش مقاوم‌تر عرضه خواهد شد. البته مشخص نیست صفحه‌نمایش مدل اصلاح‌شده دقیقا چقدر با مدل استاندارد میت ایکس متفاوت خواهد بود؛ اما گوشی‌های تاشو عموما از صفحه‌نمایش پلاستیکی استفاده می‌کنند که آن‌ها را ازنظر تئوری مستعد خراش‌پذیری می‌کند. پس احتمال می‌رود هواوی از پوشش یا فناوری دیگری برای صفحه‌نمایش استفاده کند تا دربرابر خراش مقاوم‌تر باشد.

Huawei Mate X / هواوی میت ایکس

ریچارد یو به رسانه‌ها گفته است مدل اصلاح‌شده‌ی میت ایکس در MWC سال آینده‌ی اسپانیا معرفی خواهد شد. به‌علاوه، وی خاطرنشان کرد دوست دارد میت ایکس در فصل اول ۲۰۲۰ در اروپا عرضه شود؛ اما معلوم نیست مدل اصلاح‌شده عرضه خواهد شد یا نسخه‌ی استاندارد.

درهرصورت، وقتی میت ایکس به بازارهای بین‌المللی عرضه شود، از خدمات گوگل بی‌بهره خواهد بود؛ زیرا ممنوعیت تجارت ایالات‌ متحده علیه این شرکت چینی، از پشتیبانی گوگل از مدل‌های جدید هواوی مانع می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید