هواوی فهرست گوشی‌های دریافت‌کننده اندروید ۱۰ را منتشر کرد

گوگل در سپتامبر ۲۰۱۹، سیستم‌عامل جدیدش، اندروید ۱۰ را معرفی کرد که در ابتدا فقط برای پیکسل‌های گوگل دردسترس بود. پس‌ازآن، دیگر شرکت‌ها نیز دست به کار شدند و تاریخ انتشار به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را برای گوشی‌های خود اعلام کردند. اکنون هواوی فهرست گوشی‌های دریافت‌کننده‌ی این به‌روزرسانی را منتشر کرده است. این فهرست گوشی‌های آنر را نیز شامل می‌شود.

این اطلاعیه در پایان نمایشگاه ایفا ۲۰۱۹ منتشر شد؛ رویدادی که امسال هواوی حضور کم‌رنگی در آن داشت. هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو اولین دستگاه‌های هستند که به‌روزرسانی اندروید ۱۰ را در نوامبر دریافت می‌کنند و پس‌از‌آن، تمام گوشی‌های میت ۲۰ و سپس آنر ۲۰ در دسامبر سیستم‌عامل جدید را دریافت خواهند کرد.

درادامه و در مارس، هواوی پی ۳۰ لایت، پی ۲۰، پی ۲۰ پرو و تمام گوشی‌‌های میت ۱۰ نیز به‌روزرسانی مذکور را دریافت خواهند کرد. سایر گوشی‌ها نیز در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰، اندروید ۱۰ را دریافت می‌کنند. اگرچه درباره‌ی این موضوع که تمام گوشی‌های هواوی شرایط دریافت اندروید ۱۰ را دارند یا خیر، سخنی به‌میان نیامده است، احتمالا دستگاه‌های قدیمی نمی‌توانند سیستم‌عامل جدید گوگل را اجرا کنند.

گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی گوشی موردانتظار میت ۳۰ و سیستم‌عامل آن بسیار است. برخی شایعات از استفاده این گوشی از HarmonyOS حکایت می‌کنند؛ در‌صورتی‌که برخی دیگر به استفاده‌ی این تلفن هوشمند از اندروید ۱۰ بدون سرویس‌های گوگل اشاره می‌کنند. به هرحال باید تا زمان رونمایی این تلفن هوشمند منتظر بمانیم.

درپایان، فهرست گوشی‌های هواوی و زمان دریافت به‌روزرسانی آورده شده است.

زمان انتشارمدل دستگاه
نوامبر ۲۰۱۹هواوی پی ۳۰

هواوی پی ۳۰ پرو

دسامبر ۲۰۱۹هواوی میت ۲۰

هواوی میت ۲۰ پرو

هواوی میت ۲۰ آر اس

هواوی میت ۲۰ ایکس

آنر ۲۰

آنر ویو ۲۰

آنر ۲۰ پرو

مارس ۲۰۲۰هواوی پی ۳۰ لایت

سری پی ۲۰ هواوی

سری میت ۱۰ هواوی

سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲دیگر مدل‌ها

ناگفته نماند هنوز مشخص نیست آیا دولت ایالات متحده در به‌روزرسانی گوشی‌های هواوی دخالت خواهد کرد یا خیر.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید