هواوی آنر ۲۰ در برابر نسل قبل

آنر که زیربرند هواوی محسوب می‌شود، عهده‌دار در دست گرفتن بخشی از بازار است که به گوشی‌های اقتصادی با ارزش خرید بالا تمایل دارند؛ اما این وظیفه باعث نشده است که این شرکت تمایلی به رقابت با گوشی‌های پرچم‌دار نداشته باشد. جدیدترین محصول آنر با نام آنر ۲۰ با داشتن پردازنده‌ای پرچم‌دار و دوربین چهارگانه و البته قیمت ۵۰۰ یورویی تلاشی برای رقابت در عرصه‌ی گوشی‌های پرچم‌دار به حساب می‌آید.

آنر سال گذشته نیز آنر ۱۰ را با هدفی مشابه معرفی کرد؛ اما محصول جدید به جهت برخورداری از پیشرفت‌های چشم‌گیر بیش‌ازپیش در قامت یک پرچم‌دار ظاهر شده است. در ادامه تفاوت‌های آنر ۲۰ و آنر ۱۰ را بررسی می‌کنیم.

طراحی و نمایشگر

آنر ۲۰ در قیاس با آنر ۱۰ از طراحی کاملا متفاوتی برخوردار است. بریدگی نمایشگر آنر ۲۰ به سبک پرچمدارهای سامسونگ تا حد یک حفره کوچک شده است؛ درحالی‌که ناچ موجود در آنر ۱۰ در ابعاد ناچ گوشی گوگل پیکسل ۳ ایکس ال یا شیائومی می ۸ لایت است. تفاوت بارز دیگر که در قسمت جلوی دو دستگاه به چشم می‌خورد دکمه‌ی فیزیکی هوم است. این دکمه که در آنر ۱۰ وظیفه تشخیص اثر انگشت را نیز داشت، در آنر ۲۰ به کلی حذف شده و حسگر اثر انگشت به کنار دستگاه منتقل شده است.

آنر 10

هواوی آنر ۱۰

پشت دو دستگاه نیز کاملا از هم متفاوت است. آنر ۱۰ از دو دوربین با چینش افقی بهره می‌برد؛ اما تعداد دوربین‌ها در آنر ۲۰ به چهار دوربین افزایش یافته است که جز یک مورد به‌صورت عمودی چیده شده‌اند.

نمایشگر مورد استفاده در آنر ۱۰ اندازه‌ای برابر با ۵.۸۴ اینچ داشت که این اندازه در آنر ۲۰ به ۶.۲۶ اینچ افزایش یافته است. به‌علاوه، نسبت صفحه‌نمایش به بدنه در نسخه‌ی جدید به‌دلیل استفاده از حفره در نمایشگر از ۷۹.۹ درصد در نسل پیشین به ۸۴.۲ درصد رسیده است.

پردازنده

باتوجه‌به اینکه آنر ۱۰ و آنر ۲۰ هر دو با هدف حضور در رقابت گوشی‌های پرچم‌دار معرفی شده‌اند، هر دو محصول از پردازنده‌ی پرچم‌دار زمانه‌ی خود بهره می‌برند. پردازنده‌ی پرچم‌دار هواوی در سال ۲۰۱۸ کرین ۹۷۰ بود که در آنر ۱۰ شاهد استفاده از آن بودیم و امسال پردازنده‌ی آنر ۲۰ به کرین ۹۸۰ ارتقا یافته است.

دوربین

بزرگ‌ترین پیشرفتی که آنر ۲۰ نسبت به آنر ۱۰ داشته است را می‌توان در بخش دوربین جست‌و‌جو کرد. جایی که آنر ۲۰ نسبت به نسل پیش خود دو برابر حسگر دارد؛ سنسورهای ۴۸ و ۱۶ مگاپیکسلی درکنار دو حسگر ۲ مگاپیکسلی ترکیب دوربین چهارگانه‌ی آنر ۲۰ را تشکیل می‌دهند؛ در حالی‌که آنر ۱۰ تنها به دو حسگر ۱۶ و ۲۴ مگاپیکسلی مجهز است.

در بخش دوربین سلفی نیز حسگر ۲۴ مگاپیکسلی در آنر ۱۰ به حسگر ۳۲ مگاپیکسلی در آنر ۲۰ ارتقا پیدا کرده است تا در این بخش نیز گوشی هواوی جدیدتر دست بالا را داشته باشد.

باتری و قیمت

با بزرگتر شدن ابعاد آنر ۲۰، باتری آن نیز نسبت به نسل قبل گنجایش بیشتری پیدا کرده است. در حالی‌که آنر ۱۰ باتری ۳۴۰۰ میلی‌آمپرساعتی دارد، آنر ۲۰ به باتری ۳۷۵۰ میلی‌آمپرساعتی مجهز شده است تا بزرگتر شدن نمایشگر تأثیر چندانی بر عملکرد باتری نگذارد.

مشخصات مشابه پرچم‌دار قیمتی نزدیک به گوشی‌های پرچم‌دار را برای آنر ۲۰ رقم زده است. آنر ۱۰ سال گذشته یا قیمتی معادل ۴۰۰ یورو معرفی شد اما پیشرفت‌هایی که ذکر شد قیمت گوشی را در نسخه‌ی جدید به ۵۰۰ یورو رسانده است.

گفتنی است جک هدفون که در آنر ۱۰ وجود داشت، در آنر ۲۰ حذف شده است. با این شرایط، شاید چیزی که می‌توانست گوشی را باریک‌تر و کاربران را خوشحال‌تر کند، استفاده از نمایشگر OLED بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید