هند در یک قدمی ممنوع کردن فعالیت‌ در حوزه رمزارزها؛ تصمیم نهایی چه خواهد بود؟

در شرایطی که دنیا روی خوشی به رمزارزها نشان می‌دهد و نه‌تنها اشخاص حقیقی بلکه شرکت‌های بزرگ جهان با پذیرش بیشتری نسبت به قبل در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنند، هند نخستین کشوری است که به صورت جدی درحال بررسی ممنوع کردن هر گونه فعالیتی در حوزه ارزهای دیجیتالی است.

بر اساس گزارش رویترز، دولت هند لایحه پیشنهادی برای تصویب قانون جدیدی علیه فعالان حوزه ارزهای دیجیتال ارائه داده است که یکی از سخت گیرانه‌ترین سیاست‌هایی است که علیه رمزارزها در جهان در پیش گرفته شده است و کلیه فعالیتهای مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال از استخراج، انتقال دارایی در قالب رمزارزها یا ترید کردن را فعالیتی مجرمانه و غیر قانونی در نظر گرفته و برای خاطیان جریمه در نظر گرفته خواهد شد.

سرمایه گذاران و فعالان این حوزه در هند به شدت نگران تصمیم دولت هند در مورد ارزهای دیجیتال هستند و امیدوارند مقامات دولتی در بازار پررونق فعلی مانع کسب و کار آن‌ها نشوند. البته در لایحه‌ی موجود به این موضوع اشاره شده که در لایحه‌ی پیشنهادی حداکثر شش ماه به فعالان این حوزه زمان داده می‌شود تا دارایی‌های خود را از قالب رمزارز خارج و فعالیت‌های خود را متوقف کنند.

بعد از گذشت این بازه زمانی، طبق دستور دولت، همه فعالیت‌ها غیرقانونی و مجرمانه تلقی خواهد شد. اگر لایحه به تصویب برسد، هند نخستین کشوری خواهد بود که چنین تصمیمی در حوزه ارزهای دیجیتال گرفته است و فعالیت در این حوزه را غیرقانونی می‌داند.

این خبر در حالی در مورد سیاست‌های هند در مقابل ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود که اواسط اسفندماه وزیر اقتصاد هند اعلام کرد که هیچ گونه محدودیتی متوجه فعالیت در حوزه رمزارزها نخواهد بود و به صورت شفاف در مصاحبه مطبوعاتی خود چنین حرف و حدیث‌هایی را در مورد تصمیم دولت هند برای ممنوع کردن فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال اغراق آمیز شمرد.

ممنوعیت فعالیت در این حوزه باعث انتقادهای شدیدی از سوی فعالان بازار ارزهای دیجیتال شده و حرکت نکردن دولت هند با موج‌های جهانی را محکوم کرده‌اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید