نیمی از مردم آمریکا مدل گوشی‌ خود را نمی‌دانند

Decluttr نام وب‌سایتی است که امکان خرید گجت‌‌های دست‌دوم را مهیا می‌کند. این شرکت به‌تازگی تحقیقی روی دوهزار آمریکایی انجام داده و نتایج آن را نیز منتشر کرده است. در این تحقیق، به این افراد عکسی از چند گوشی نشان داده شد و از آنان خواسته شد گوشی خود را از میان تصاویر گوشی‌های مختلف شناسایی کنند که تنها نیمی از این افراد موفق شدند گوشی خود را از روی عکس تشخیص دهند.

نکته‌ی جالب‌ دیگر درباره این بررسی، عملکرد بهتر کاربران گوشی‌های سامسونگ در تشخیص درست گوشی از روی تصاویر بود. در میان کاربران گوشی‌های هوشمند، ۷۱ درصد از صاحبان گلکسی S9 پلاس سامسونگ گوشی خود را درست حدس زدند و کاربران گوشی‌های آیفون XR و آیفون ۷ ضعیف‌ترین عملکرد را داشتند و تنها ۵۶ درصد از آن‌ها توانستند گوشی خود را از میان تصاویر شناسایی کنند.

نتایج این بررسی به مدل گوشی‌های هوشمند ختم نمی‌شود و در این تحقیق، از ویژگی‌ها و مشخصات گوشی‌ها نیز سؤال شده است. در این بررسی، تعداد فراوانی از آمریکایی‌ها اطلاعات زیادی درباره مشخصات گوشی‌شان نداشتند. حدود ۶۰ درصد از کاربران گوشی‌های سامسونگ گلکسی S7 و گلکسی S8 و S9 نمی‌دانستند گوشی‌شان از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند و ۸۶ درصد از کاربران گوشی‌های آیفون X و XR و XS نیز نمی‌دانستند گوشی‌شان از قابلیت NFC پشتیبانی می‌کند و فقط نیمی از این کاربران از ضدآب‌بودن گوشی‌شان مطلع بودند.

تعجب‌برانگیزترین بخش تحقیق این بود که یک‌سوم آمریکایی‌ها (۶۲ درصد) تصور می‌کنند گوشی آن‌ها به اینترنت ۵G مجهز است؛ در حالی‌ که در زمان این بررسی، هیچ اپراتوری در آمریکا اینترنت ۵G ارائه نمی‌داد و این سرعت اینترنت همراه در ایالات‌ متحده برای هیچ‌کس کاربردی نبود. نتایج این تحقیق ممکن است برای دوستداران تکنولوژی عجیب و خنده‌دار باشد؛ اما شاید اگر در کشورهای دیگر انجام شود، شاهد نتایج متفاوتی نباشیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید