نمایشگر گلکسی زد فولد ۲ با ناخن خراش برمی‌دارد

گلکسی زد فولد ۲ (Samsung Galaxy Z Fold 2)، جدیدترین نسل از گوشی‌های تاشدنی سامسونگ، مدتی پیش به بیشترِ بازارهای جهان، ازجمله ایران عرضه شد. این گوشی به‌تازگی در آزمایش‌های کانال یوتیوب JerryRigEverything (زک نیلسون) بررسی شده تا با میزان مقاومتش آشنا شویم. نسل پیشین گوشی، یعنی گلکسی فولد، مقاومت تقریبا رضایت‌بخشی داشت؛ اما صفحه‌نمایشش به‌راحتی خراش می‌افتاد. اگر برایتان سؤال است که زد فولد ۲ ازلحاظ مقاومت چقدر پیشرفت کرده، حتما ویدئو جدید زک نیلسون را تماشا کنید.

بررسی‌های زک نیلسون نشان می‌دهد که لولای گلکسی زد فولد ۲ به‌طور محسوسی تغییر یافته و بسیار ‌اتکاپذیرتر شده است؛ بااین‌حال، چنین ادعایی را نمی‌توان برای صفحه‌نمایش داخلی دستگاه مطرح کرد. در ویدئو آزمایش مقاومت گلکسی فولد نسل اول دیدیم که این گوشی سامسونگ نتوانست دربرابر نفوذ ذرات ریز خاک مقاومت کند. باوجوداین، لولای به‌کاررفته در گلکسی زد فولد ۲ باعث می‌شود این گوشی حتی پس از مواجهه با ذرات خاک، به‌خوبی به عملکرد خود ادامه دهد. بدین‌ترتیب به‌نظر می‌رسد که می‌توان گوشی تاشدنی ۲،۰۰۰ دلاری جدید سامسونگ را بدون نگرانی از آسیب‌دیدن براثر ذرات خاک در جیب قرار داد.

بدنه‌ی گلکسی زد فولد ۲ بسیار قوی است و زک نیلسون در آزمایش مقاومت گلکسی زد فولد ۲ تلاش کرد گوشی را خم کند؛ اما لولای قدرتمند زد فولد ۲ از این اتفاق جلوگیری کرد.

ازلحاظ مقاومت دربرابر عوامل خارجی، عملکرد گلکسی زد فولد ۲ به‌طور کلی راضی‌کننده است؛ اما به‌نظر می‌رسد که صفحه‌نمایش داخلی آن چندان مقاوم نیست. در نسل دوم گلکسی فولد نیز، خراشیدن صفحه‌نمایش کار ساد‌ه‌ای است و این کار را می‌توان با ناخن نیز انجام داد. بدین‌ترتیب بهتر است دارندگان گلکسی زد فولد ۲ حتما محافظ صفحه‌نمایش را روی آن نگه دارند؛ زیرا درصورت استفاده‌نکردن از محافظ، احتمالا مجبور خواهند شد هزینه‌ی زیادی برای جایگزینی صفحه‌نمایش معیوب با صفحه‌نمایش جدید بپردازند. البته محافظ صفحه‌نمایش نمی‌تواند از آن کاملا محافظت کند.

صفحه‌نمایش خارجی گلکسی زد فولد ۲ با شیشه‌ی محافظ گوریلا گلکس ویکتوس پوشانده شده است. گوریلا گلس ویکتوس جدیدترین نسل از شیشه‌های کورنینگ محسوب می‌شود که طبق ادعای این شرکت، دربرابر سقوط از ارتفاع و خراشیده‌شدن درمقایسه‌با رقبا و نسل‌های پیش از خود مقاوم‌تر است. زد فولد ۲ یکی از نخستین گوشی‌های دنیا با شیشه‌ی گوریلا گلس ویکتوس است. صفحه‌نمایش خارجی گلکسی زد فولد ۲ در حدواندازه‌ی دیگر گوشی‌های مدرن، دربرابر خراشیدن‌شدن مقاومت نشان می‌دهد و مقاومتش بسیار بهتر از صفحه‌نمایش داخلی گوشی است.

زک نیلسون در بخشی از ویدئو خود گفت حسگر اثرانگشت گلکسی زد فولد ۲ که با دکمه‌ی پاور ادغام‌ شده، دقت خوبی دارد؛ اما به‌محض برداشتن چند خط‌و‌خش، دقتش را از دست می‌دهد.

آزمایش زک نیلسون نشان می‌دهد سامسونگ توانسته مقاومت گوشی تاشدنی جدید خود را درمقایسه‌با نسل قبل بهبود بخشد؛ بااین‌حال، زد فولد ۲ هنوزهم مشکلاتی در این زمینه دارد. البته نباید فراموش کنیم که با فرم‌فاکتور تاشدنی طرف هستیم و این فرم‌فاکتور محدودیت‌هایی پیش روی شرکت‌های تولیدکننده قرار می‌دهد. گلکسی زد فولد ۲ مخصوص کسانی است که علاقه‌ی فراوانی به دستگاه‌های تاشدنی دارند؛ ولی فعلا نتوانسته به دستگاهی برای عموم مردم تبدیل شود؛ به‌خصوص با درنظرگرفتن قیمت سرسام‌آورش.

زد فولد ۲ به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس کوالکام و ۱۲ گیگابایت حافظه‌ی رم و باتری ۴٬۵۰۰ میلی‌آمپرساعتی مجهز است و هم‌اکنون با قیمت بسیار هنگفتی در بازار ایران عرضه می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید