نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس با تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ منتشر شد

سامسونگ چند ماه پیش اعلام کرده بود که در تراشه‌های اگزینوس از پردازنده‌های گرافیکی AMD استفاده خواهد کرد. از همان زمان انتظار می‌رفت اگزینوس ۲۲۰۰، اولین اگزینوس مجهز به پردازنده‌ی گرافیکی AMD باشد و در سری گلکسی ۲۲ این شرکت عرضه شود.

با انتشار اولین نتایج بنچمارک گلکسی S22 پلاس مجهز به اگزینوس ۲۲۰۰ نگاهی کلی به عملکرد و سرعت پردازش این تراشه خواهیم انداخت:

به گزارش سم‌موبایل و طبق داده‌های گیک‌بنچ، گلکسی S22 پلاس (با شماره مدل SM-S906B) به تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ و رم ۸ گیگابایتی مجهز است. کد تراشه به‌کاررفته در این دستگاه S5E9925 است.

این تراشه در آزمون تک‌هسته‌ای، امتیاز ۱۰۷۳ و در تست چندهسته‌ای امتیاز ۳۳۸۹ کسب کرده است. با توجه به نتایج نه‌چندان خوب این آزمون، می‌توان احتمال داد که از این گوشی در حالت ذخیره انرژی بنچمارک گرفته شده باشد.

اگزینوس ۲۲۰۰ پردازنده‌ مرکزی هشت هسته‌‌ای دارد که فرکانس هسته اصلی آن ۲٫۵۹ گیگاهرتز است و سه هسته با عملکرد بالا و سرعت پردازش ۲٫۵ گیگاهرتز و چهار هسته کم‌مصرف با فرکانس ۱٫۷۳ گیگاهرتز دارد.

انتظار می‌رفت در اگزینوس ۲۲۰۰ از معماری ARM v9 و هسته‌های Cortex-X2 و Cortex-A710 استفاده شده باشد؛ اما طبق نتایج بنچمارک گیک‌بنچ، معماری به‌کار‌رفته در این تراشه، ARM v8 است.

تراشه جدید سامسونگ از پردازنده‌ گرافیکی AMD با معماری RDNA2 بهره می‌برد و مودم ۵G یکپارچه‌ دارد.

در پردازنده گرافیکی AMD این تراشه اگزینوس ویژگی‌های نوآورانه مختلفی مانند رهگیری پرتو و سایه‌زنی با نرخ متغیر ارائه شده است.

galaxys22benchmark1

galaxys22benchmark2

با توجه به نتایج بنچمارک، عملکرد این تراشه از A14 Bionic بهتر است؛ اما اپل قرار است به‌زودی تراشه A15 Bionic را معرفی کند و رقابت بین سامسونگ و اپل ادامه‌ خواهد داشت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید