ناسا برای “شبیه‌سازی ماموریت مریخ” نیرو جذب می‌کند

مریخ ما را فرا می‌خواند! ناسا با هدف شبیه‌سازی ماموریت در سیاره سرخ، به دنبال جذب داوطلب برای اقامت یکساله در یک زیستگاه است. این پروژه در پاییز ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و شرایط زندگی در یک دنیای دوردست را شبیه‌سازی می‌کند.

voyage sur mars hi seas w

همانطور که ناسا بیشتر در کیهان پیش می‌رود، تجربه‌ی فضانوردی دستخوش تغییر می‌شود. ناسا در حین آماده‌سازی برای چالش‌های واقعیِ ماموریت‌های آتی به مریخ است و واکنش افراد باانگیزه به شبیه‌سازی طولانی مدت بر روی زمین را مطالعه خواهد کرد.

این ماموریت‌ها شامل شبیه‌سازی از محیط و شرایط زندگی در مریخ است که در طی یک سال در مرکز فضایی جانسون ناسا انجام خواهد شد. داوطلبان در این زیستگاه با چالش‌های یک مأموریت در مریخ از جمله: محدودیت منابع، خرابی تجهیزات، تأخیر در ارتباطات و سایر عوامل استرس‌زای محیطی را تجربه خواهند کرد.

وظایف خدمه شامل پیاده‌روی فضایی، تحقیقات علمی، استفاده از واقعیت مجازی و کنترل‌های رباتیک و تبادل ارتباطات است. نتایجی که بدست خواهد آمد داده‌های علمی مهمی را برای اعتبارسنجی سیستم‌ها و ارائه‌ی راه‌حل‌ها ارائه می‌دهد.

ناسا به دنبال شهروندان سالم و باانگیزه‌ی آمریکایی یا ساکنان دائمی غیرسیگاری در سنین ۳۰ تا ۵۵ ساله و مسلط به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط موثر بین خدمه و کنترل ماموریت است.

ناسا زمان سفر انسان به مریخ را برای سال ۲۰۳۴ تعیین کرده، اما اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک، سفر به مریخ را در سال ۲۰۲۶ عملی می‌داند. این در حالی است که فضانوردان باید با چالش‌هایی از جمله گرانش کم مریخ، افت قدرت بینایی، پوکی استخوان، افزایش فشار، سر درد و سرگیجه و احتمال ابتلا به سرطان مبارزه کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید