مایکروسافت برای تکمیل پروژه سرفیس دوئو به‌دنبال استخدام ۱۶ مهندس است

سرفیس دوئو مایکروسافت که از سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برد، یکی از جذاب‌ترین گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۲۰ میلادی است. اگر آن‌گونه که مایکروسافت سال پیش وعده داد سرفیس دوئو یک دستگاه انقلابی باشد، ممکن است گوشی یادشده با نمایشگر دوگانه‌ی منحصربه‌فرد خود، جایگزینی برای تبلت‌ها و گوشی‌های مرسوم کاربران باشد.

شایعاتی وجود داشت که نشان می‌داد گوشی هوشمند تاشدنی مایکروسافت، یعنی سرفیس دوئو، مراحل توسعه را پشت سر گذاشته و کم‌وبیش آماده است تا راهی بازارهای جهانی شود؛ ولی به‌نظر می‌رسد شایعات مذکور، زودتر از موعد منتشر شده‌اند؛ زیرا هم‌اکنون مایکروسافت، در میان بحبوحه‌ی استخدام‌ها، به‌دنبال مهندسانی تازه‌نفس برای کمک به توسعه‌ی دستگاه یادشده است.

وب‌سایت WindowsLatest در تازه‌ترین گزارش خود، اشاره می‌کند که در دو هفته‌ی قبل برای کار روی سرفیس دوئو، پست‌های شغلی بسیاری برای مهندسان درخواست داده شده است. این شغل‌ها، بازه‌ای از مهندس نرم‌افزار درایور کرنل تا مدیر برنامه و معمار ارشد علم تلفن را شامل می‌شوند. همان‌گونه که مایکروسافت اشاره می‌کند، برای عرضه‌ی این گوشی «به اندازه‌ی کلِ یک جامعه نیرو لازم است».

نکته‌ی قابل‌توجه، فقدان شغل مهندسی دوربین در لیست مایکروسافت است که به‌گونه‌ای اثبات می‌کند بخش یادشده، حوزه‌ی اصلی تمرکز مایکروسافت نخواهد بود. خبری که به‌تازگی درز کرده است، نشان می‌دهد که تنها یک دوربین ۱۱ مگاپیکسلی در بخش داخلی گوشی مایکروسافت سرفیس دوئو تعبیه شده است. درحالی‌که مایکروسافت پروژه‌ی توسعه‌ی سرفیس نئو که مبتنی‌بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰X است را تعلیق کرده، هنوز انتظار می‌رود سرفیس دوئو امسال روانه‌ی بازار شود؛ هرچند درخواست برای موقعیت‌های شغلی یادشده، احتمال عرضه‌ی این دستگاه در فصل تعطیلات را تقویت می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید