مالیات سنگین ثروت ۲۱ میلیارد دلاری رئیس هیئت مدیره سامسونگ: ۹.۳ میلیارد دلار

لی کان-هی، رییس هیئت مدیره سامسونگ دیروز در سن ۷۸ سالگی درگذشت و حدوداً ۲۱ میلیارد دلار برای همسر و سه فرزندش بر جای گذاشت. حال طبق قوانین کره جنوبی اعضای خانواده آقای لی باید مالیات سنگین این دارایی را بپردازند.

لی کان-هی ثروتمندترین مرد کره جنوبی به شمار می‌رفت و حال ثروت ۲۱ میلیارد دلاری او بین همسر و سه فرزندش تقسیم شده است که البته طبق قوانین کره بخش قابل توجهی از آن باید به عنوان مالیات پرداخت شود. بر اساس قوانین این کشور، اعضای خانواده لی باید بیش از ۱۰ تریلیون وون مالیات وراثت بپردازند.

لی کان-هی سهام دار چهار زیرمجموعه سامسونگ بود که در مجموع ۱۸ تریلیون وون (حدود ۱۵.۹ میلیارد دلار) ارزش دارند. او دو خانه وسیع در ناحیه مرکزی شهر سئول دارد که با قیمت ۳۶ و ۳۰.۲ میلیون دلار گران قیمت‌ترین خانه‌های شخصی در کره جنوبی به شمار می‌روند.

متخصصین صنعت معتقدند ورثه آقای لی کان-هی باید نزدیک به ۱۰.۶ تریلیون وون (حدود ۹.۳ میلیارد دلار) مالیات وراثت بپردازند. البته آن‌ها می‌توانند این مبلغ را در بازه چند ساله پرداخت کنند چرا که طبق قوانین کره می‌توان مالیات وراثت را برای بازه ۵ سال قسط‌بندی کرد.

لی تأثیر به سزایی در تبدیل کردن سامسونگ به غول فناوری کره داشت و در دوران زمامداری کمک فراوانی به گسترش کسب و کارهای این سازنده کره‌ای از جمله نیمه رسانا، نمایشگر، چیپ حافظه و غیره کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید