قابلیت تم داینامیک اندروید ۱۲ به سایر گوشی‌های اندرویدی نیز می‌آید

اندروید ۱۲ با خود زبان طراحی جدید گوگل یعنی Material You را به گوشی‌های اندرویدی می‌آورد. همان‌طور که در رویداد معرفی پیکسل‌های جدید گوگل متوجه شدیم، یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های رابط کاربری جدید «Dynamic Theme» یا تم پویا است. قابلیت تم داینامیک گوگل با نام رمز Monet رنگ‌بندی تمام سیستم عامل را به‌صورت خودکار با تصویر زمینه‌ای که کاربر انتخاب کرده هماهنگ می‌کند.

به‌گزارش XDA Developers به‌تازگی کاربری در توییتر با بررسی سورس کد تم اندروید ۱۲ که با انتشار Android 12L در دسترس قرار گرفته متوجه شده است تعدادی از OEM-ها درحال به‌کار بردن این قابلیت در رابط کاربری اختصاصی خود برای اندروید هستند. درمیان این OEM-ها نام‌های آشنایی ازجمله وان‌پلاس، شیائومی، نوکیا، سونی، موتورولا، لنوو و اوپو به‌چشم می‌خورد.

اگرچه نباید انتظار داشت که ویژگی مذکور در تمام گوشی‌های اندرویدی عملکردی دقیقا مشابه پیکسل‌های گوگل داشته باشد؛ چراکه همانند تمام ویژگی‌های اندروید، شرکت‌های سازنده‌ی گوشی معمولا با ایجاد تغییر در کد، الگوریتم را برای استفاده در پوسته‌ی اختصاصی اندروید خود تغییر داده یا بهینه می‌کنند.

نکته‌ی قابل توجه دیگر در فهرست فاش‌شده، نبودن نام سامسونگ در بین شرکت‌هایی است که قصد استفاده از راهکار تم داینامیک گوگل در رابط کاربری خود را دارند. این درحالی است که سامسونگ در نسخه‌ی بتای One UI 4 از راهکاری مشابه برای ارائه‌ی تم پویا استفاده می‌کند؛ درنتیجه به‌نظر می‌رسد سامسونگ راهکار اختصاصی و مستقل خود را برای ارائه‌ی ویژگی مشابه توسعه داده باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید