فولکس واگن گلف R پلاس به موتور ۴۰۰ اسب بخاری مجهز می شود

اطلاعات جدیدی در رابطه با فولکس واگن گلف R پلاس به اینترنت راه پیدا کرده که به قدرت تولیدی موتور آن اشاره می کند.

نزدیک به یک ماه پیش فولکس واگن خبر از عدم تولید خودروی گلف R400 داد. به تازگی شایعاتی در فضای مجازی منتشر شده که خبر از توسعه یک محصول جدید توسط این برند آلمانی می دهد.

تولید خودروی گلف R400 به علت قیمت بالا و هزینه های بالا برای نگهداری لغو شده است. در این میان به نظر می رسد این شرکت در حال توسعه خودروی فولکس واگن گلف R پلاس با موتور ۴۰۰ اسب بخاری و قیمتی نزدیک به آئودی RS3 اسپرت بک است.

این پروژه مورد حمایت مدیر عامل فولکس واگن، Herbert Diess است. این خودرو نه تنها به موتور قدرتمندتری در مقایسه با گلف R مجهز می شود، بلکه ظاهر تهاجمی تری خواهد داشت.

به احتمال زیاد فولکس واگن برای این خودرو از موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ شرکت آئودی استفاده می کند. این موتور قدرتی در محدوده ۳۸۰ تا ۴۰۰ اسب بخار تولید می کند. در حال حاضر نسخه پایه Golf R به موتور ۳۲۰ اسب بخاری مجهز شده است.

فولکس واگن گلف R پلاس به سیستم چهار چرخ محرک جدید ۴Motion مجهز می شود. این خودرو به صورت استاندارد دارای یک گیربکس ۷ سرعته خودکار دو کلاچه خواهد بود و با توجه به این موضوع، نباید منتظر استفاده از جعبه دنده دستی در این خودروی هاچ بک باشیم.

انتظار می رود عملکرد این خودرو مشابه با گلف R400 باشد. با توجه به این موضوع، شتاب این خودرو برابر با ۳.۹ ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن به ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

نمونه مجهز به سیستم چهار چرخ محرک این خودرو در سال ۲۰۲۰ از راه می رسد. انتظار می رود گلف R پلاس در سال ۲۰۲۱ روانه بازار شود. این خودرو باید در بازار با خودروهایی مانند مرسدس – ای‌ام‌جی A45 رقابت کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید