فاکسکان آمادگی دارد تمام آیفون‌های بازار را خارج از چین تولید کند

تنش اقتصادی چین و آمریکا مدتی است علاوه‌بر سیاست پا به دنیای فناوری نیز گذاشته است. کشمکش‌های اقتصادی این دو کشور به‌تازگی به شرکت اپل نیز راه یافته است چراکه این شرکت آیفون‌های بازار آمریکا و بسیاری از کشورهای جهان را در چین تولید می‌کند و بسیاری از تولیدکنندگان و شریکان تجاری اپل در زمینه سخت‌افزار در چین قرار دارند.

همین امر باعث شده تا اپل آینده‌نگری کرده و اعلام کند که احتمالا به‌زودی تمام خطوط تولید آیفون‌هایش را به سایر کشورها به‌غیراز چین منتقل خواهد کرد. فاکسکان شرکت طرف قرارداد اپل اعلام کرده باتوجه‌به اینکه ۲۵ درصد از خطوط تولید این شرکت خارج از چین قرار دارد، می‌تواند این وعده را به اپل بدهد که ازاین‌پس تمام آیفون‌های بازار در خارج از چین تولید شوند و برای مونتاژ آیفون‌ها دیگر نیازی به چین نباشد. فاکسکان ادعا کرده که در صورت انتقال تمام خطوط تولید و مونتاژ آیفون به کشورهای دیگر می‌تواند این نوید را به اپل بدهد که تبعات جنگ اقتصادی چین و آمریکا هرگز گریبان‌گیر این شرکت و محصولات پرطرفدارش نخواهد شد.

فاکسکان / Foxconn

دراین‌باره یکی از مدیران فاکسکان در جلسه مشترک با سهام‌داران اپل اعلام کرد:

۲۵ درصد خطوط تولید فاکسکان در خارج از چین قرارگرفته و ما می‌توانیم این قول را به اپل بزرگ‌ترین شریک تجاری‌مان بدهیم که ظرفیت کافی برای انتقال تمام خطوط مونتاژ و تولید محصولات این شرکت به خارج از چین را داریم. هرچند اپل هنوز درخواستی برای انتقال خطوط تولید نکرده اما هند یکی از گزینه‌های اصلی است که برای جایگزین چین با طرف قراردادمان مطرح کرده‌ایم.

تیم کوک هفته گذشته اعلام کرده بود که اپل در تنش و جنگ اقتصادی آمریکا و چین آسیبی نخواهد دید بااین‌حال چین به‌تازگی محدودیت‌هایی برای شرکت‌های آمریکا ایجاد کرده و همین موضوع نگرانی‌هایی را برای سهام‌داران و مدیران اپل به وجود آورده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید