عنوان ایلان ماسک در تسلا از «مدیرعامل» به «پادشاه فناوری» تغییر کرد

شرکت خودروسازی تسلا با ثبت یک درخواست رسمی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ایلان ماسک مدیرعامل و «زکری کرکهورن» مدیر مالی ارشد خود را با القاب جدیدی تحت عناوین Technoking یا «پادشاه فناوری» و Master of Coin یا «ارباب سکه‌ها» معرفی کرده است.

این شرکت اطلاعات بیشتری را درباره این دو عنوان یا دلیل انتخاب این اسامی اعلام نکرده، اما اظهار داشته که آن‌ها همچنان سمت مدیرعاملی و مدیر مالی قبلی خود را حفظ می‌کنند. به‌علاوه قرار است «جروم گیلن» مدیر بخش خودروی تسلا از تاریخ ۱۱ مارس در سمت مدیریت بخش وانت‌های سنگین تسلا به فعالیت‌هایش ادامه دهد.

تسلا چند هفته پیش اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریده و به‌زودی امکان خرید خودرو با این ارز دیجیتالی را فراهم می‌کند. عنوان شغلی جدید کرکهورن هم می‌تواند به همین کوین‌ها و بازار رمزارزها اشاره داشته باشد.

قیمت سهام تسلا در سال ۲۰۲۰ افزایش خیره‌کننده‌ای داشت و یک رشد تقریبا ۶۰۰ درصدی را تجربه کرد. به همین واسطه ایلان ماسک هم توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد، هرچند مدتی بعد دوباره این عنوان را به جف بزوس واگذار کرد. قیمت سهام تسلا در دو ماه نخست ۲۰۲۱ افتی تقریبا ۱۴ درصدی داشت.

ماسک یکی از معدود مدیران بزرگ دنیای فناوری است که تصویر سنتی مدیران عامل شرکت‌ها را تغییر داده و جلوه‌ای متفاوت را از خود به نمایش گذاشته است. او حضور فعالی در شبکه اجتماعی توییتر دارد و با کمک همین پلتفرم بارها قیمت بیت‌کوین و دوج‌کوین را بالا و پایین کرده است.

«تکنوکینگ» تنها واژه ابداعی تسلا نیست. این شرکت قبلا وانت عجیب و غریب خود را با نام سایبرتراک معرفی کرد و آن را از سال جاری میلادی به تولید خواهد رساند. هرچند پادشاه فناوری تسلا و همکارانش، از جمله ارباب سکه‌ها که نامش بی‌شباهت به اسامی موجود در داستان بازی تاج و تخت نیست، گفته‌اند که اگر تولید سایبرتراک به تعویق نیفتد این شرکت شانس آورده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید