ظاهرا مدیران گوگل به‌هیچ‌وجه از گوشی پیکسل ۴ راضی نیستند

خبرگزاری اینفورمیشن روز گذشته به افشای برخی اطلاعات داخلی گوگل به‌نقل از منابعی آگاه پرداخت تا از آنچه که در پشت پرده اتفاق می‌افتد، آگاه شویم. طبق گزارش جدید رسانه‌ی اینفورمیشن شماری از مدیران بالارتبه‌ی گوگل نظیر ریک استرلو از گوشی پرچم‌دار جدید سری پیکسل ناامید شده‌اند. ظاهرا حتی پیش از عرضه‌ی رسمی پیکسل ۴ به بازار، میزان استقبال مدیران گوگل از این گوشی بسیار کم بوده است.

آن‌طور که اینفورمیشن می‌نویسد ریک استرلو به‌طور خاص به استفاده از باتری کوچک در داخل گوشی‌های سری پیکسل ۴ انتقاد کرده است. ظاهرا او همچنین به بیان برخی انتقادات دیگر درمورد زبان طراحی و سخت‌افزار به‌کاررفته در گوشی‌ها پرداخته و به تیم پیکسل گفته از عملکرد آن‌ها ناامید شده است. اینفورمیشن به‌نقل از منابع آگاهش ادعا می‌کند که استرلو انتقادات خود را در جریان جلسه‌ای مهم که پیش از معرفی پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس‌ال برگزار شده، به تیم پیکسل اعلام کرده است. ناگفته نماند گوگل ۲۳ مهرماه ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی گوشی‌های خانواده‌ی پیکسل ۴ را رونمایی کرد.

آمار منتشرشده از سوی مؤسسه‌های پژوهشی نشان می‌دهند که سری پیکسل ۴ از لحاظ فروش در بازار اوضاع خوبی تجربه نمی‌کند؛ گفته می‌شود میزان فروش این خانواده از نسل پیش یعنی خانواده‌ی پیکسل ۳ هم کمتر بوده است. ظاهرا فروش ضعیف گوشی‌ها در کنار ناامیدی مدیران بالارتبه‌ی گوگل از آن‌ها فاکتورهایی اساسی هستند که باعث شده‌اند دو تن از اعضای کلیدی تیم پیکسل چند ماه پیش در سکوت خبری از این تیم جدا شوند.

طبق ادعاهای مطرح‌شده از سوی اینفورمیشن، ماریو کی‌روش که از سال ۲۰۰۵ در استخدام گوگل بود و به‌عنوان مدیر کل برند پیکسل فعالیت می‌کرد، یکی از کسانی است که طی چند ماه اخیر از گوگل جدا شده است. از همان زمان تولد برند پیکسل ماریو کی‌روش وظیفه‌ی مدیریت آن را برعهده داشت. او همچنین نقشی مهم در عرضه‌ی نخستین دستگاه اندرویدی گوگل در سال ۲۰۱۰ یعنی نکسوس وان ایفا کرده است.

دومین فردی که طبق گزارش اینفورمیشن از گوگل جدا شده مارک لِوُی نام دارد که به‌صورت ویژه روی دوربین پیکسل‌ها کار می‌کرده. گوشی‌های خانواده‌ی پیکسل همواره به‌دلیل دوربین‌های باکیفیت‌شان توسط کارشناسان تحسین شده‌اند. لوی که از او به‌عنوان متخصصی در حوزه‌ی عکاسی محاسباتی (Computational Photography) یاد می‌شود یکی از اصلی‌ترین کسانی به‌حساب می‌آید که روی کیفیت نهایی دوربین پیکسل‌ها تأثیر گذاشته است. اینفورمیشن ادعا می‌کند که لوی ماه مارس امسال در سکوت خبری کامل از تیم پیکسل و به‌طور کلی شرکت گوگل جدا شده است.

گوشی بعدی خانواده‌ی پیکسل که احتمالا فاصله‌ی زیادی تا معرفی و عرضه‌ی رسمی آن به بازار نداریم پیکسل ۴a نام خواهد داشت که در ابتدا قرار بود همین هفته معرفی شود. بااین‌حال برخی مشکلات باعث شدند گوگل تاریخ معرفی را به‌تعویق بیندازد. برخی رسانه‌ها مدعی شده‌اند اهالی مانتین ویو قصد دارند پیکسل ۴a را با قیمت پایه‌ی ۳۵۰ دلار در ماه ژوئن (خرداد و تیر ۱۳۹۹) روانه‌ی بازار کنند.

در حال حاضر مشخص نیست که تغییرات یادشده در تیم پیکسل و البته عدم موفقیت ظاهری پیکسل ۴ قرار است چه تأثیراتی روی پیکسل ۴a و نحوه‌ی عرضه آن به بازار بگذارد. تحلیلگران می‌گویند اخراج دو تن از افراد کلیدی تیم پیکسل احتمالا به‌شکلی درخورتوجه روی گوشی پیکسل ۵ اثر خواهد گذاشت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید