شیائومی قصد دارد تا ۳ سال آینده به بزرگ‌ترین تولید‌کننده گوشی در جهان تبدیل شود

اوایل سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) شیائومی برای مدت کوتاهی در مجموعِ تعداد محموله‌های جهانی از اپل پیشی گرفت و برای مدتی به دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌ در جهان تبدیل شد؛ این غول فناوری چین روز ۷ دی ۱۴۰۰ از چندین محصول جدید این برند، مانند سری گوشی‌های شیائومی ۱۲، MIUI 13 و شیائومی واچ S1 رونمایی کرد و در خلال این رویداد نیز لی جون، مدیرعامل و مؤسس شیائومی، در بیانیه‌ای از برنامه‌های آتی این شرکت صحبت کرد.

علاوه‌بر این، لو ویبینگ، معاون ارشد شیائومی و مدیر کل ردمی، اوایل نوامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰) در بیانیه‌ای مشابه اهداف آینده‌ی شیائومی را مشخص کرده بود. ویبینگ اعلام کرده بود که مدیران شیائومی قصد دارند تا سال ۲۰۲۴ (۱۴۰۳) به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل شوند و برای تحقق این هدف، ابتدا بر افزایش فروش خود در بازار چین تمرکز خواهند کرد.

شیائومی قصد دارد تا سه سال آینده تعداد فروش‌ گوشی‌های خود را به ۳۰ هزار دستگاه افزایش دهد

معاون ارشد شیائومی اضافه کرده بود که حدود ۷۰ درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در چین از طریق فروشگاه‌های فیزیکی و به صورت آفلاین انجام می‌شود و به همین دلیل شیائومی‌ قصد دارد به این حوزه به‌طور ویژه‌ای توجه کند.

ویبینگ همچنین گفته بود از آنجایی که هدف شیائومی جهانی است، پشت سر گذاشتن برندی خاص مانند اپل، چالش چندان مهمی برایش محسوب نمی‌شود و بر تولید محصولاتی تمرکز خواهد کرد که قابل‌رقابت با همه برندهای برتر باشند.

اکنون اظهارات لی جون، سؤالاتی را در مورد چگونگی برنامه‌ریزی شیائومی برای دستیابی به تسلط جهانی در بازار گوشی‌های هوشمند ایجاد کرده است؛ چرا که اخیراً این برند در جایگاه سوم این بازار بعد از اپل قرار گرفته و سامسونگ برتری قابل‌توجهی نسبت به این دو برند دارد. البته با توجه به اینکه جایگاه سامسونگ به‌تازگی در اروپا تضعیف شده، شاید اروپا بازار مناسبی برای نزدیک شدن شیائومی به هدفش محسوب شود.

علاوه بر اروپا، کاربران ناراضی از تحریم‌های هواوی نیز می‌توانند گزینه‌ی مناسبی برای این غول فناوری چینی باشند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید