شیائومی در سال ۲۰۲۱ سه گوشی هوشمند تاشو عرضه می‌کند

سامسونگ توانست ۷۳ درصد از بازار گوشی‌های تاشو را در سال ۲۰۲۰ تصاحب کند و بیش از دومیلیون مدل از محصولاتی همچون گلکسی زد فولد ۲ را بفروشد. بااین‌حال، سال ۲۰۲۱ کمی وضعیت تغییر خواهد کرد؛ زیرا شرکت‌های بیشتری وارد بازار تلفن‌های تاشو می‌شوند که می‌توان به شیائومی و اوپو اشاره کرد.

شیائومی در سال ۲۰۲۱ گویا می‌خواهد سه گوشی هوشمند تاشو به بازار عرضه کند که هریک طراحی ظاهری متفاوتی دارند. اصولا گوشی‌های تاشو  ازنظر طراحی ظاهری در سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • تاشونده به‌سمت بیرون: تنها از یک صفحه‌نمایش برخوردار است که هر دو سمت صفحه‌نمایش در هر حالتی دردسترس کاربر هستند؛ مانند هواوی میت ایکس
  • تاشونده به‌‌سمت درون: در حالت تاشده، صفحه‌نمایشی کوچک در یک طرف دستگاه در‌اختیار کاربر قرار می‌گیرد و در حالت گسترده نیز، کاربر به صفحه‌نمایش ثانویه‌ای با ابعاد بزرگ‌تر دسترسی خواهد داشت؛ مانند گلکسی زد فولد ۲
  • گوشی تاشو با طراحی صدفی: تنها به یک صفحه‌نمایش مجهز است که برای دسترسی به آن، گوشی باید به حالت گسترده درآید؛ مانند موتورولا ریزر

تصویر مفهومی گوشی تاشو شیائومی

بااین‌حال، شیائومی یگانه شرکتی نیست که وارد بازار گوشی‌های تاشو در سال ۲۰۲۱ می‌شود؛ زیرا شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده که اپل نیز مشغول ساخت مدلی از آیفون با صفحه‌نمایش تاشو است. درهرصورت اطلاعات موجود بسیار محدود هستند و حتی نمی‌دانیم طراحی آیفون تاشو چگونه است و آیا در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شود یا عرضه‌اش به سال ۲۰۲۲ موکول خواهد کرد.

چندی پیش، شیائومی پتنت‌هایی ثبت کرد که سه مدل از طراحی گوشی تاشو را به‌تصویر می‌کشیدند. نکته‌ی مهم در هر سه مدل، استفاده از مکانیزم کشویی برای دوربین سلفی بود که نشان می‌دهد بدنه‌ی محصولات در حال ساخت شیائومی احتمالا بسیار ضخیم هستند.

در‌حال‌حاضر، بسیاری از مشخصات محصولات در دست تولید شیائومی در هاله‌ای از ابهام قرار دارند؛ اما می‌توان گفت برخلاف پتنت‌های دیگر شیائومی، مدل‌های مدنظر به واقعیت نزدیک‌تر هستند.

با بررسی گزارش‌ها، می‌توان گفت طراحی انقلابی در پتنت‌ها دیده نمی‌شود؛ ولی سادگی طراحی محصولات آتی شیائومی به شرکت چینی کمک خواهد کرد طرح‌های موجود در پتنت‌ها را از روی کاغذ به واقعیت برساند و سال آینده، سه گوشی هوشمند تاشو در طراحی‌های متفاوت روانه‌ی بازار کند. شیائومی اصولا به عرضه‌ی محصولاتی ارزان‌قیمت با سخت‌افزاری توانمند معروف است و به‌نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۱، با معرفی محصولات جدیدش تأثیر مثبتی روی بازار گوشی‌های تاشو بگذارد.

پتنت جدید شیائومی

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید