سونی از طراحی پهپاد Airpeak پرد‌‌ه‌برداری کرد؛ عرضه در بهار ۲۰۲۱

سونی اواخر سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرد از طریق محصولی با نام ایرپیک (Sony Airpeak) قصد دارد به‌صورت رسمی وارد صنعت پهپاد شود؛ البته در آن زمان اطلاعات چندانی از این پهپاد در دست نداشتیم. براساس گزارش پتاپیکسل،‌ سونی به‌تازگی جزئیات پهپاد ایرپیک را اعلام کرده است و اکنون با طراحی این پهپاد آشنا هستیم.

پهپاد سونی ایرپیک / Sony Airpeak درحال پرواز با دوربین آلفا از نمای سه رخ زیرین

سونی هنوز به‌طور دقیق نگفته که کارکرد پهپاد ایرپیک چگونه است و ظاهرا فعلا ترجیح می‌دهد که بگوید باید انتظار چه نوع ظاهری از آن داشته باشیم. البته سونی هنوز ابعاد و وزن محصول را مشخص نکرده است. پهپاد ایرپیک که ترکیبی از هوش مصنوعی و علم رباتیک محسوب می‌شود، دارای بدنه‌ی مرکزی مستطیل‌شکل با گیمبالی در بخش زیرین است.

دوربین آلفا 7s سونی در گیمبال پهپاد پهپاد سونی ایرپیک / Sony Airpeak

گیمبال ایرپیک می‌تواند به یکی از دوربین‌های سری آلفا متصل شود. پایه‌های پهپاد هنگام شروع پرواز، به‌ سمت بالا جمع می‌شوند تا دوربین به‌صورت ۳۶۰ درجه بچرخد. پهپاد ایرپیک دارای طراحی کوادکوپتر (چهار پروانه) است و به ‌نظر می‌رسد بازوهایی نگهدارنده‌ی موتور و چرخانه (روتور) از فیبر کربن ساخته شده‌اند.

سونی در ویدئویی که ازطریق توییتر منتشر شد، یک دوربین چرخان مستقل را به ‌تصویر کشید که دو دوربین دیگر در پایین آن به ‌چشم می‌خورد که روی قطعه‌ای نواری قرار گرفته‌اند. البته احتمال دارد این دوربین‌ها در واقع حسگر باشند.

واحد دوربین پهپاد سونی ایرپیک / Sony Airpeak از نمای نزدیک

داشتن چنین سیستمی می‌تواند بدین معنی باشد که هنگام پرواز پهپاد، یک نفر می‌تواند مستقلا از طریق دوربین آن فیلم‌برداری کند. این نوع طراحی را پیش‌تر در محصول DJI Inspire دیده بودیم. براساس اعلام رسمی سونی، پهپاد ایرپیک در بهار سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه می‌شود.

ایرپیک (Airpeak) نخستین پهپاد سونی است

سونی برند ایرپیک را با هدف توسعه‌ی هرچه‌ بیشتر فناوری‌های پهپاد معرفی کرده است و اعتقاد دارد که از ارزش زیادی برخوردار است. سونی به‌عنوان فاز اول پروژه‌ی ایرپیک، قصد دارد پهپاد تجاری جدیدی که در عکس‌برداری و فیلم‌برداری حرفه‌ای کاربرد دارد در بهار ۲۰۲۱ عرضه می‌کند.

سونی می‌گوید پهپاد ایرپیک از دوربین‌های سری آلفا پشتیبانی می‌کند و فعلا چیزی درباره‌ی پشتیبانی آن از دیگر برندهای دوربین نمی‌دانیم.

پره های پهپاد سونی ایرپیک / Sony Airpeak درحالت خاموش

ایرپیک به‌عنوان کوچک‌ترین پهپاد با توانایی حمل دوربین‌های آلفا، می‌تواند به ‌شکل پویا فیلم بگیرد و پروازی دقیق و باثبات انجام بدهد. اگر به تصاویر منتشرشده توسط سونی دقت کنید، تقریبا هیچ کابلی نمی‌بینید که دوربین آلفا را به پهپاد ایرپیک متصل کرده باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید