سه فیلم خارجی دیگر سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شد

سه فیلم از کشورهای استونی، آرژانتین و نروژ برای نمایش در بخش «جام جهان‌نما» در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر انتخاب شدند.

 به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سه فیلم از آثار خارجی بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) که از بخش‌های اصلی سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر است، معرفی شد. این سه فیلم از کشورهای استونی، آرژانتین و نروژ در این بخش به نمایش درمی‌آیند.

«رفیق کوچولو» (The Little Comrade) از کشور استونی اولین فیلم بلند مونیکا سیمتز (Moonika Siimets)، روایتگر زندگی دختربچه ای به نام لیلو است که حکومت وقت، مادرش را در بحبوحه حکومت استالینی دستگیر می‌کند و او به امید بازگشت مادرش به انتظار می‌نشیند.

فیلم «رفیق کوچولو» پیش از این در جشنواره بین المللی بوسان، پالم اسپرینگز و شب‌های سیاه تالین به نمایش درآمده است.

«حیوان» (Animal) دومین ساخته بلند آرماندو بو (Armando Bo) کارگردان و فیلمنامه نویس آرژانتینی است. شخصیت اصلی این اثر یعنی آنتونیو، مردی است که در وضعیت خوب خانوادگی و اجتماعی قرار دارد با این حال نیاز به پیوند عضو پیدا می‌کند و برای بهبودی اش با وارد شدن به یک جنگ با انسان‌ها، ارزش‌های خانوادگی و اجتماعی را زیر پا می‌گذارد وکم کم تبدیل به یک حیوان می‌شود.

شهرت آرماندو بو بیشتر به واسطه نگارش فیلمنامه‌های «برد من» (Birdman) و «زیبا» (Biutiful) ساخته الخاندروگونزالس اینیاریتو است. «حیوان» در جشنواره‌های شیکاگو و سیتگس (جشنواره بین المللی کاتالونیایی) به نمایش درآمده است.

«به هنگام سقوط» (As I Fall) اولین فیلم بلند داستانی مگنوس مه یر آرنسن کارگردان نروژی است. این فیلم داستان جوانی بیست و پنج ساله است که با معضل اعتیاد دست و پنجه نرم می‌کند. وی در پی تماسی از طرف مادر فرزندش کهمحکوم شده و برای سه سال در زندان است، مجبور می‌شود نگهداری پسرش را به عهده بگیرد. این موضوع باعث می‌شود او برای تبدیل شدن به پدری نمونه مصمم شود. در پی این تصمیم سفری پر فراز و نشیب به همراه والدین و پسر پنجساله‌ای آغاز می‌شود که درد را به شکلی عمیق احساس می‌کنند. این فیلم برای نخستین بار در جشنواره تالین در بخش مسابقه فیلم‌های اول به نمایش درآمده است.

پیش از این نیز فیلم‌های «نجات یافتگان تابستان» (Summer Survivors) محصول سال ۲۰۱۸ کشور لیتوانی به کارگردانی ماریا کاوتارادزه و «آخرین معامله» (One Last Deal) جدیدترین ساخته کلوس هارو از این بخش اعلام و معرفی شدهاست.

در بخش «جام جهان‌نما» (جشنواره جشنواره‌ها) سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۴ فیلم خارجی و ۴ فیلم ایرانی حضور دارند.

«جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش‌های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. در این بخش فیلم‌هایی از ایران و جهان به نمایش درمی آیند که پیش از این از جشنواره‌های مهم جهان جوایزی را کسب کرده‌اند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضامیرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید