سفر “جف بزوس” به فضا ۲۹ تیر انجام می‌شود

قرار است در روز ۲۹ تیر «جف بزوس» به همراه برادرش مارک با موشک نیوشپرد یک پرواز مداری را داشته باشند. این پرتاب، نخستین پرتاب سرنشین‌دار این موشک خواهد بود.

Isaacson superJumbo

کپسول نیوشپرد ۶ نفر ظرفیت دارد و پنجره‌های بزرگی دارد. این سفینه برای پرواز تا فاصله ۱۰۰ کیلومتری و برگشت به زمین طراحی شده. مسافرانی که برای گردشگری فضایی بلیط این سفر را می‌خرند، تنها ۱۰ دقیقه فرصت تماشای فضا و معلق شدن در فضا را تجربه می‌کنند. بتازگی نیز یک فرد ثروتمند و ناشناس برای همراهی جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون در سفر به فضا ۲۸ میلیون دلار پرداخت کرد. هویت فردی که جف بزوس و برادرش را در این سفر همراهی خواهد کرد طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد.

راکت شرکت «بلو اورجین» قرار است از صحرای غرب ایالت تگزاس پرتاب شود و سپس کپسول حامل مسافران فضایی در ارتفاع حدودا ۷۵ کیلومتری از راکت جدا شود. این کپسول تا ارتفاع ۱۰۰ کیلومتری از زمین بالا خواهد رفت. شرکت «بلو اورجین» پیش از این ۱۵ بار راکت خود را آزمایش کرده است.

cbaacd

جف بزوس که یکی از ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود در حالی تصمیم به این سفر فضایی را گرفته که رقابت بین شرکت‌های «بلو اورجین»، «اسپیس ایکس» و «ویرجین گلکتیک» در عرصه سفرهای فضایی شدت یافته است. سفر فضایی جف بزوس با “بلو اوریجین”، اولین سفر فضایی این شرکت است که انسان هم آن را همراهی می‌کند، و تنها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که او اعلام کرد قصد دارد از سمت خود به عنوان مدیرعامل آمازون کناره‌گیری کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید