سایه کرونا بر سر غول‌های فناوری؛ گوگل، مایکروسافت و ادوبی کنفرانس‌های خود را لغو کردند

کمپانی‌های بزرگ فناوری یکی پس از دیگری در پی شیوع گسترده ویروس کرونا کنفرانس‌ها و رویداد‌های خود را کنسل می‌کنند. جدیدترین کمپانی‌هایی که به این لیست پیوسته‌اند، مایکروسافت، گوگل و ادوبی هستند.

کمپانی گوگل، کنفرانس کلاد نکست (Cloud Next) که در آن بیشتر در رابطه با ویژگی‌های اداری و کسب و کار محور محصولات خود و همچنین اپلیکیشن‌های GSuit صحبت می‌کند را به صورت فیزیکی برگزار نخواهد کرد و به جای آن از روش‌های دیجیتالی بهره خواهد برد. سخنگوی این شرکت در این رابطه می‌گوید:

ما کلاد نکست ۲۰ را به پلتفرم آنلاین خود منتقل خواهیم کرد؛ اتصالی دیجیتالی که رایگان، آزاد و بین‌المللی خواهد بود. این کنفرانس به صورت زنده استریم می‌شود و در این بین، تایم‌های استراحت در نظر گرفته خواهد شد. همچنین آموزش تعاملی و جلسات پرسش و پاسخ از اعضای گوگل نیز در این رویداد وجود دارد.

کمپانی گوگل تمامی هزینه‌های خرید بلیط و رزرو هتل را نیز به شرکت‌کنندگان پس خواهد داد و هزینه لغو بلیط هواپیما را نیز به آن‌ها عودت می‌دهد. در آخر نیز تمامی کاربران دعوتنامه دیجیتال را دریافت خواهند کرد. مایکروسافت نیز قصد دارد کنفرانس MVP Summit خود را به صورت دیجیتالی برگزار کند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کرده باشد.

گوگل

کمپانی ادوبی هم کنفرانس سامیت خود را مانند دیگر کمپانی‌های بزرگ حوزه تکنولوژی کنسل خواهد کرد. سخنگوی این کمپانی می‌گوید:

ما بسیار متاسفیم که امسال نمی‌توانیم کنار یکدیگر باشیم و مجبوریم کنفرانس سامیت را به صورت دیجیتالی و آنلاین برگزار کنیم.

البته گوگل، مایکروسافت و ادوبی در این راه تنها نیستند و چندی پیش فیسبوک نیز کنفرانس توسعه‌دهندگان (F8) را نیز کنسل کرد تا وظیفه خود در برابر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را انجام داده باشد. روز گذشته هم شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد به دلیل هراس از ویروس کرونا و سلامتی کارمندان، از شرکت در کنفرانس SXSW صرف نظر کرده است.

البته کنفرانس‌های توسعه‌دهندگان بازی (GDC)، کنگره جهانی موبایل و احتمالا SXSW به دلیل همین ویروس کرونا لغو شده‌اند یا بزودی لغو خواهند شد. در این بین تنها اپل می‌ماند که باید دید آیا کنفرانس آخر ماه مارس خود را لغو می‌کند یا خیر.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید