سامسونگ فروش یک‌میلیون گلکسی فولد را تکذیب کرد

دو روز پیش در TechCrucnh Disrupt برلین، مدیر ارشد استراتژی سامسونگ، یونگ سان، اظهار کرد این شرکت از زمان عرضه‌ی گلکسی فولد تاکنون، یک‌میلیون دستگاه از آن را فروخته است. این اظهارات حواشی فراوانی به‌همراه داشت؛ زیرا اکثرا انتظار داشتند این گوشی تاشدنی به‌دلیل کیفیت ساخت ناامیدکننده، نتواند مشتری چندانی جذب کند.

به‌دنبال اظهارات مدیر ارشد استراتژی سامسونگ، رسانه‌های کره‌ای گزارش داده‌اند سخن‌گوی این شرکت ادعای مذکور را در بیانیه‌ای در خبرگزاری Yonhap رد کرده است. نماینده‌ی سامسونگ درعوض به خبرگزاری مذکور گفت هیئت‌رئیسه ممکن است تعداد گجت‌هایی که این شرکت قصد ارسال یا فروش دارد، با تعداد فروخته‌شده مخلوط کرده باشد.

یونگ سان مدیر سامسونگ

مطبوعات کره‌ای اکتبر (مهر) گزارش داده بودند سامسونگ از زمان عرضه‌، ۵۰۰ هزار دستگاه گلکسی فولد فروخته‌ است. رقم فروش اعلام‌شده یونگ سان نشان می‌داد سامسونگ در یک ماه این حجم را دوبرابر کرده است. با‌توجه‌به مشکلات دوام گلکسی فولد که در ابتدای سال آن را بدنام کرده بود، این رقم بسیار چشمگیر به‌نظر می‌رسید. بااین‌حال، سامسونگ بر این گجت پافشاری کرد؛ درحالی‌که مدیران اعتراف کردند این گوشی پیش از موعد وارد بازار شد.

گلکسی فولد، تنها دستگاه سامسونگ نیست که امسال با مشکل مواجه شد و حسگر اثرانگشت پرچم‌داران این غول فناوری نیز دچار نقص فنی شده‌اند؛ چون کاربران گزارش دادند با نصب محافظ صفحه‌نمایش ژله‌ای می‌توان آن را دور زد. این امر باعث شد بانک‌ها معاملات انجام‌شده با این دستگاه‌ها را متوقف کنند. سامسونگ با ارائه‌ی به‌روزرسانی نرم‌افزاری، بلافاصله مشکل را برطرف کرد.

تحلیل‌گران کره‌ای تخمین می‌زنند سامسونگ سال آینده حداقل ۶ میلیون گوشی هوشمند تاشو بفروشد و انتظار می‌رود سال بعد از آن، رقم فروش به ۲۰ میلیون دستگاه برسد. ناگفته نماند سامسونگ با عرضه‌ی گجت‌هایی که از نسل آینده‌ی شبکه‌های ارتباطی پشتیبانی می‌کنند، در صنعت گوشی‌های هوشمند ۵G پیشرو است. با گسترش شبکه‌های ۵G در سراسر جهان، سامسونگ نیز مانند سایرین شروع به معرفی گوشی‌های میان‌رده با پشتیبانی از ۵G خواهد کرد.

گلکسی فولد / Galaxy Fold

تحلیلگران همچنین پیش‌بینی کرده‌اند سامسونگ احتمالا سال ۲۰۱۹ بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار گوشی گلکسی فولد بفروشد و خود شرکت انتظار فروش ۵۰۰ هزار دستگاه را دارد. درپایان، باید اشاره کنیم کره‌ای‌ها هنوز میزان فروش واقعی گلکسی فولد را اعلام نکرده‌اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید