سامسونگ تولید حافظه‌های نوع UFS 3.1 را آغاز کرد

مقام‌های سامسونگ امروز اعلام کردند تولید انبوه حافظه ذخیره‌سازی ۵۱۲ گیگابایتی نوع eUFS 3.1 آغاز شده است. انتظار می‌رود از این نوع حافظه در پرچم‌داران نسل بعدی استفاده شود. سامسونگ حافظه‌ی eUFS 3.1 را سریع‌ترین در نوع خود نامیده است؛ زیرا در‌مقایسه‌با حافظه‌های فعلی نوع eUFS 3.0، سرعت نوشتن اطلاعات آن سه‌برابر بیشتر است. به‌گفته‌ی مسئولان شرکت کره‌ای، حافظه‌ی جدید در نوشتن متوالی به سرعت ۱،۲۰۰ مگابایت‌برثانیه می‌رسد و عملکرد تصادفی‌اش نیز ۶۰ درصد بیشتر از eUFS 3.0 است.

حافظه‌ی eUFS 3.1 هنگام خواندن و نوشتن اطلاعات به‌ترتیب به به عملکرد ۱۰۰ هزار و ۷۰ هزار آی‌آپس می‌رسد. آی‌آپس (عملکرد عملیات ورودی‌خروجی بر ثانیه) یکی از سنجه‌های عملکرد متداول حافظه‌های ذخیره‌سازی است که شرکت‌های سازنده برای نشان‌دادن عملکرد واقعی حافظه هنگام کار از آن استفاده می‌کنند.

سرعت خواندن اطلاعات تغییری با مدل‌های قبلی نکرده است و حافظه‌های eUFS 3.1 در هر ثانیه می‌توانند ۲،۱۰۰ مگابایت اطلاعات را بخوانند. با‌این‌حال، مشخصات ارائه‌شده‌ی بیانگر سرعت بیشتر حافظه‌ی eUFS 3.1 از حافظه‌های SSD نوع SATA III است.

چول چوی، معاون ارشد بخش بازاریابی و فروش حافظه سامسونگ، گفته است:

با معرفی حافظه‌های سریع مخصوص محصولات حمل‌شدنی، کاربران گوشی هوشمند دیگر با مشکلات مرتبط‌با کارت‌های حافظه‌ی سنتی درگیر نخواهند بود. حافظه‌های eUFS 3.1 بیانگر تعهد پایدارمان به تأمین نیازها و تقاضاهای مکرر سازندگان گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا است.

شرکت کره‌ای سامسونگ مدعی است حافظه‌ی جدید در ۹۰ ثانیه می‌تواند ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات جابه‌جا کند. این در حالی است که حافظه‌ی UFS 3.0 برای جابه‌جایی چنین حجم از اطلاعات به چهار دقیقه زمان نیاز دارد. انتظار می‌رود اواخر سال ۲۰۲۰، عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچم‌داری را شاهد باشیم که از حافظه‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی نوع eUFS 3.1 استفاده می‌کنند.

حافظه eUFS 3.1 سامسونگ

در سری گلکسی اس ۲۰ سامسونگ، قابلیت فیلم‌برداری در حالت ۸K ارائه شده است. انتظار می‌رود شرکت‌های دیگر نیز چنین قابلیتی را به پرچم‌داران جدیدشان اضافه کنند. با‌این‌حال، ضبط ویدئو در حالت ۸K به حافظه‌ای توانمند نیاز دارد و سامسونگ نیز معتقد است حافظه‌های eUFS 3.1 گزینه‌های مناسبی برای رفع نیازهای فیلم‌برداری در حالت ۸K هستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید