رندر منتسب به دوربین دایره‌ای‌شکل هواوی میت ۳۰ پرو فاش شد

چه هواوی بتواند همچنان به استفاده از سیستم‌عامل اندروید با دسترسی به تمامی اپلیکیشن‌های گوگل و دیگر شرکت‌های آمریکایی روی گوشی‌های آینده‌ی خود ادامه دهد چه نتواند، این شرکت همچنان باید به معرفی محصولات جدیدی بپردازد تا از بازار پرتب‌و‌تاب گوشی‌های هوشمند عقب نماند. گفتنی است که هواوی به‌عنوان دومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی هوشمند در کل دنیا،‌ اخیرا متحمل تحریم‌های سختی از سوی آمریکا شده است.

گرچه این شرکت چینی هم‌اکنون تحت فشارهای زیادی است، اما در هر صورت قصد ندارد پا پس بکشد و ظاهرا همچنان به تولید گوشی‌هایی نوآورانه که بتوانند از جوانب زیادی حرف اول را در بازار بزنند، ادامه می‌دهد. یکی از مهم‌ترین محصولات پیش‌روی این شرکت، بدون شک گوشی‌های محبوب خانواده‌ی میت ۳۰ هستند.

درحالی که هنوز به‌طور دقیق از مشخصات فنی و ویژگی‌های مختلف گوشی‌های هواوی میت ۳۰ و هواوی میت ۳۰ پرو اطلاعی نداریم، اخیرا یک تصویر رندر منتسب به این گوشی‌ها منتشر شده است که به‌طرز تعجب‌آوری کیفیت بالایی دارد و در ساخت آن دقت زیادی به‌خرج داده شده است. تصویر جدید منتشرشده به یکی از دو گوشی موردبحث نسبت داده شده است.

هواوی میت 30 / Huawei mate 30

هواوی میت ۲۰ پرو (راست) در کنار هواوی میت ۳۰ پرو (چپ)

معمولا در چنین زمان‌هایی برخی شرکت‌های شخص ثالث سازنده‌ی لوازم جانبی نظیر قاب گوشی‌ اقدام به انتشار برخی رندرها می‌کنند تا توجهات به سمت آن‌ها جلب شود؛ این‌گونه رندرها اکثرا کیفیت بالایی ندارند و جزئیات دقیقی در آن‌ها دیده نمی‌شود. اما این ماجرا در مورد رندرهای منتسب به میت ۳۰ یا میت ۳۰ پرو صدق نمی‌کند و این بار با رندرهای باکیفیتی طرف هستیم که ازطریق شبکه‌ی اجتماعی ویبو به اشتراک گذاشته شده‌ است.

طبعا در حال حاضر نمی‌توانیم با اطمینان از صحت داشتن این رندرها سخنی به میان آوریم. نکته‌ی درخورتوجه دیگر این است که صحت داشتن رندرهای فعلی حداقل در نگاه اول، اندکی محتمل‌تر از رندرهای قبلی به‌نظر می‌رسد.

بازار گوشی‌های هوشمند یکی از فعال‌ترین بازارهای دنیا است و شرکت‌های مختلف فعال در آن ماه‌به‌ماه گوشی‌های جدیدی را با ویژگی‌هایی جدید معرفی می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود شرکت‌ها برای جا نماندن از قافله، ه طراحی‌های جدید روی بیاورند. با درنظر گرفتن اینکه مدتی است شاهد شایعاتی حول استفاده‌ی احتمالی اپل و گوگل از ماژول دوربین به فرم مربع در دستگاه‌های آینده‌شان هستیم، ظاهرا هواوی هم به فکر استفاده از دوربینی با فرم منحصربه‌فرد افتاده است. در واقع هواوی می‌خواهد طراحی ماژول به‌کار‌رفته در گوشی‌های میت ۲۰ و میت ۲۰ پرو را این‌بار در میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو به بلوغ برساند و با اعمال تغییراتی،‌ شکل منحصربه‌فرد‌تری به آن ببخشد.

دوربین دایره‌ای‌شکل تحت برند لایکا ظاهرا قرار است در پنل پشتی میت ۳۰ یا میت ۳۰ پرو خودنمایی کند. این دوربین در نگاه اول بسیار آینده‌نگرانه و جذاب به نظر می‌رسد و هماهنگی خاصی با رنگ گرادیانی پشت دستگاه دارد. به‌نظر می‌رسد که هواوی می‌خواهد در مرکز این ماژول، از یک حسگر بزرگ استفاده کند. در قسمت چپ این حسگر بزرگ شاهد دو حسگر دیگر هستیم، در قسمت راست نیز دوربین چهارم به‌همراه فلاش LED جای گرفته‌اند.

میت ۳۰ پرو احتمالا به دوربین چهارگانه به‌فرم دایره مجهز می‌شود

واضح است که فعلا هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات دقیق این حسگرها نداریم و نمی‌دانیم هر یک از آن‌ها دقیقا چه وظیفه‌ای را در تصویربرداری برعهده خواهند داشت، بااین‌حال نکته‌ی عجیبی در این رندر به‌چشم می‌خورد. هواوی به‌‌هنگام معرفی پی ۳۰ پرو اعلام کرد که این گوشی دارای نوعی دوربین به نام دوربین پریسکوپی است و مانور زیادی هم روی ویژگی‌های آن داد؛ بااین‌حال ظاهرا این دوربین قرار نیست در گوشی نشان‌داده‌شده در این رندر، حضور داشته باشد. با درنظرگرفتن این حقیقت که نسخه‌ی معمولی خانواده‌ی پی ۳۰ فاقد این دوربین است، می‌توانیم ماجرا را این‌گونه تعبیر کنیم که رندر فعلی به نسخه‌ی معمولی خانواده‌ی میت ۳۰ مرتبط است. درضمن این موضوع می‌تواند به‌نوبه‌ی خودش،‌ صحت نداشتن این رندر را نیز تأیید کند.

هواوی میت 30 پرو / huawei mate 30 pro

رندر قدیمی منتسب به میت ۳۰ پرو

حقیقتی که نباید فراموش کنیم این است که رندر فعلی تاحد زیادی پرجزئیات است و دانستن این حقیقت که هنوز فاصله‌ی زیادی تا رونمایی میت ۳۰ داریم، حقیقی بودن آن را کمی زیر سؤال می‌برد.

سؤال مهمی که ممکن است برایتان پیش بیاید، به تاریخ عرضه‌ی احتمالی گوشی‌های هواوی میت ۳۰ و هواوی میت ۳۰ پرو مربوط می‌شود. شاید تا همین چند ماه پیش، جواب دادن به این سؤال، کار بسیار راحتی بود؛ اما با درنظرگرفتن شرایط فعلی نمی‌توانیم مطمئن باشیم که هواوی بتواند به‌رسم سال‌های پیش، در ماه‌های اکتبر یا نوامبر به عرضه‌ی جهانی گوشی‌های جدیدش بپردازد. دلیل موضوع هم مشخص است؛ فعلا کسی به‌طور قطع نمی‌داند که گوشی‌های جدید چینی‌ها قرار است از چه سیستم‌عاملی بهره بگیرند، درضمن نمی‌دانیم که آیا تحریم‌های فعلی می‌توانند در آن زمان روی دسترسی به فروشگاه گوگل پلی و دیگر سرویس‌های مهم گوگل تأثیرگذار باشند یا نه.

اگر هواوی بتواند در برابر تحریم‌های فعلی مقاومت کند، عرضه‌ی این گوشی‌ها در پاییز پیش‌رو محتمل به‌نظر می‌رسد. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، پیش‌بینی می‌کنیم هواوی میت ۳۰ و میت ۳۰ پرو ابتدا در ماه دسامبر در چین عرضه شوند و سپس به بازار‌های دیگر راه پیدا کنند. عرضه‌ی جهانی احتمالا در تاریخ نامشخصی در سال ۲۰۲۰ صورت خواهد گرفت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید