حسگر ایزوسل Bright HMX سامسونگ با رزولوشن ۱۰۸ مگاپیکسل معرفی شد

اردیبهشت‌ امسال، سامسونگ حسگر ایزوسل Bright GW1 را با رزولوشن ۶۴ مگاپیکسل معرفی کرد. بعد از گذشت چند ماه، همان‌طورکه انتظار می‌رفت و اخبار مختلفی درباره‌ی آن به‌اشتراک گذاشته شده بود، کره‌ای‌ها حسگر جدید ایزوسل Bright HMX را با رزولوشن ۱۰۸ مگاپیکسل معرفی کردند.

پیکسل‌های حسگر جدید ایزوسل نیز همانند حسگر قبلی معرفی‌شده در اردیبهشت‌ماه، ۰.۸ میکرومتری هستند. براساس اعلام این غول فناوری کره‌ای، کاربران می‌توانند با کمک حسگر جدید تصاویری به کیفیت دوربین‌های DSLR بگیرند.

حسگر ایزوسل سامسونگ

حسگر جدید ۱/۱.۳۳ اینچی با بهره‌مندی از مساحت بیشتر در مقایسه با حسگرهای معمولی می‌تواند نور بیشتری جذب کند. حسگر جدید ایزوسل Bright HMX از فناوری اختصاصی Tetracell سامسونگ بهره می‌برد؛ درنتیجه، می‌تواند با استفاده از چهار پیکسل، در محیط‌های تاریک نور را بهتر جذب کند. همچنین، این فناوری باعث می‌شود میزان نویز به‌حداقل برسد و در زمان نوردهی بیشتر، دقت رنگ تصاویر افزایش پیدا کند. این حسگر از تصویربرداری ویدئویی ۳۰ فریم‌برثانیه با رزولوشن ۶K نیز پشتیبانی می‌کند.

انتظار می‌رود حسگر جدید ایزوسل در گوشی‌های هوشمند بعدی شیائومی استفاده شود. این رویکرد می‌تواند برای تجارت سیستم LSI سامسونگ سودآور باشد که تراشه‌های منطقی تولید می‌کند. این شرکت در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰، مبلغی درحدود ۱۳۳ تریلیون وون (۱۱۰ میلیارد دلار) در کسب‌وکار تراشه‌ی منطقی سرمایه‌گذاری کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید