جدول فروش هفتگی بریتانیا منتشر شد؛ شکست خوردن کرش از ماریو

به گزارش Gameindustry، جدول فروش بریتانیا برای هفته‌ی منتهی به ۲۹ ژوئن منتشر شد که بازی Super Mario Maker 2 موفق شد با شکست Crash Team Racing Nitro-Fueled صدرنشین شود. این عنوان انحصاری Switch بزرگترین لانچ شرکت Nintendo در سال ۲۰۱۹ لقب گرفت و در این راه، بازی New Super Mario Bros U Deluxe را پشت سر گذاشت. ظاهرا، انتشار Super Mario Maker 2 بر روی فروش سایر انحصاری‌های سوئیچ نیز تاثیر بسزایی داشته است. به این ترتیب، Mario Kart 8: Deluxe با افزایش فروشی معادل ۳۹ درصد نسبت به هفته‌ی گذشته، از رتبه‌ی ۸ام به رتبه‌ی ۵ام صعود کرده و Super Smash Bros Ultimate نیز با رشد فروش ۱۴ درصدی، بار دیگر به ۱۰ بازی پرفروش بریتانیا راه یافته است. The Legend of Zelda: Breath of the Wild با افزایش فروشی ۶۶ درصدی از رتبه‌ی ۲۲ام به رتبه‌ی ۱۱ام راه یافته است و فقط تعداد ۲۸ واحد برای راهیابی به ۱۰ بازی پرفروش نیاز داشت.

Bloodstained: Ritual of the Night با تجربه‌ی افزایش ۶۰ درصدی فروش از جایگاه ۱۷ام به جایگاه نهم رسیده است. همچنین، فروش نسخه‌ی سوئیچ بازی در هفته‌ی اول، بیش از مجموع فروش نسخه‌های PS4 و Xbox One بوده و Switch ثابت کرد که پلتفرمی موفق برای بازی‌های مستقل می‌باشد. Crash Team Racing Nitro-Fueled با وجود افت فروش ۴۸ درصدی نسبت به قبل، اما تنها یک پله سقوط کرده و در رتبه‌ی دوم جای گرفته است.

F1 2019 علی‌رغم عدم قرارگیری در رتبه‌ی نخست (نسخه‌ی ۲۰۱۸ در هفته‌ی اول انتشار در صدر قرار گرفت)، اما فروشی مشابه نسخه‌ی قبلی را تجربه کرده است. F1 2019 موفق شد تا قبل از شروع فصل مسابقات F1 در دسترس قرار گیرد و احتمالا Codemasters امید داشته که بازی فروش بهتری را به دلیل این موضوع، تجربه کند.

انحصاری PS4 یعنی Judgement که اسپین‌آف مجموعه‌ی Yakuza محسوب می‌شود نیز به جایگاهی بهتر از چهارمی در هفته‌ی نخست عرضه دست نیافت. The Sinking City نیز کار خود را با رتبه‌ی دوازدهم آغاز کرد. دیگر بازی انحصاری ps4 یعنی Marvel’s Spiderman از رتبه‌ی ۱۹ به رتبه‌ی ۳۹ تنزل پیدا کرد و تخفیف خوردن Assassin’s Creed Odyssey، فروش آن را ۱۳۶% افزایش داده و آن را از جایگاه ۳۴ به ۸ام پرتاب کرده است.

FIFA 19 نیز با کاهش فروش ۷۵ درصدی از رتبه‌ی دوم به رتبه‌ی بیستم با کله سقوط کرده و دیگر بازی EA یعنی Anthem که هفته‌ی قبل در جایگاه دوم حضور داشت، از جدول خارج شده است.

البته باید گفت که تنها ۴۰۰۰ واحد فروش، رتبه‌ی چهارم را از رتبه‌ی چهلم جدا می‌کند. ظاهرا، نسخه‌های دیجیتالی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند. جدول ده بازی پرفروش بریتانیا برای هفته‌ی منتهی به ۲۹ ژوئن را در زیر مشاهده می‌کنید و لازم به ذکر است که در این رده‌بندی، تنها فروش نسخه‌های فیزیکی محاسبه می‌شود.

بازیاین هفتههفته گذشته
Super Mario Maker 2۱ورودی جدید
Crash Team Racing Nitro-Fueled۲۱
F1 2019۳ورودی جدید
Judgement۴ورودی جدید
Mario Kart 8۵۸
Red Dead Redemption II۶۵
Grand Theft Auto V۷۷
Assassin’s Creed Odyssey۸۳۴
Bloodstained: Ritual of the Night۹۱۷
Super Smash Bros Ultimate۱۰۱۱
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید