تحلیلگر: PS5 در نوامبر ۲۰۲۰ عرضه می‌شود و قیمت آن ۵۰۰ دلار خواهد بود

با انتشار اولین جزئیات رسمی از PS5، تحلیلگران صنعت گیم شروع به اشتراک گذاشتن پیش‌بینی‌های خود در مورد قیمت این کنسول و فروش آن کرده‌اند. حال به گرارش Twinfinite، تحلیلگر صنعت گیم آقای “هیدکی یاسودا”(Hideki Yasuda) که در ژاپن بخاطر آنالیز و تحلیل بازار بازی‌های ویدئویی مشهور می‌باشد، پیش‌بینی خود در مورد کنسول نسل نهمی Sony را اعلام کرده است. بر اساس این بررسی، نسل بعدی کنسول Sony بر روی برطرف کردن نواقص PS4 تمرکز کرده و سخت‌افزار قدرتمند آن نیز حاکی از همین خبر می‌باشد.

با وجود اینکه پیش بینی قیمت PS5 با جزئیات رسمی منتشر شده کمی سخت می‌باشد، آقای یاسودا انتظار دارد تا این کنسول در ماه نوامبر ۲۰۲۰ به بازار ارسال شود. فرض او اینگونه است که قیمت کنسول در زمان انتشار ۴۰,۹۸۰ ین در ژاپن و ۴۹۹ دلار در غرب باشد. آنالیزور ژاپنی فکر می‌کند که ۶ میلیون واحد از نسل بعدی Playstation در اولین سال مالی (تا ماه مارچ ۲۰۲۱) به فروش خواهد رسید و ۱۵ میلیون از آن در سال مالی دوم (تا پایان ماه مارچ ۲۰۲۲) به فروش می‌رود.

هم‌چنین، آقای یاسودا بر این باور است که پردازش ابری و پلتفرم Stadia هیچگونه تهدیدی برای برند موفق Playstation نمی‌باشند. البته، این را بخاطر داشته باشید که تمامی این موارد، تنها پیش بینی بوده و هنوز هیچگونه جزئیات رسمی از قیمت و سخت‌افزار PS5 یا زمان آن، مشخص نشده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید