به‌روزرسانی ناخواسته وان‌پلاس فیلتر مادون قرمز گوشی‌های این شرکت را غیرفعال کرد

وان‌پلاس به‌طور اتفاقی یک بروزرسانی برای گوشی‌های هوشمندش ارائه کرد که فیلتر خاصی را غیرفعال می‌کند. فیلتر یادشده امکان مشاهده‌ی درون انواعی از پلاستیک‌های نازک مشکی و در مواردی خاص، داخل لباس‌ها را فراهم می‌کند.

اگرچه وان‌پلاس ۱۰ روز پیش اظهار کرد با انتشار به‌روزرسانی جدید، فیلتر یادشده را موقتا از نسخه‌ی چینی رابط کاربری خود حذف می‌کند، درعین‌حال گفت برنامه‌ای برای حذف آن از نسخه‌ی جهانی نرم‌افزار ندارد و این فیلتر را بهبود خواهد بخشید. درهرحال با به‌روزرسانی جدید، فیلتر مذکور برای تمامی کاربران در خارج از چین حذف شده است. فیلتر وان‌پلاس که فوتوکروم (Photochrom) نام دارد، با استفاده از حسگرهای مادون‌قرمز تعبیه‌شده برای ثبت تصاویر کم‌نور درون وان‌پلاس ۸ پرو، جلوه‌ای شبیه به اشعه‌ی ایکس ایجاد می‌کند.

درواقع، حسگرهای یادشده تصاویری ثبت می‌کنند که چشم انسان نمی‌تواند آن‌ها را ببیند. این ویژگی قرار بود برای ایجاد تصاویری با جلوه‌های جالب استفاده شود؛ ولی وقتی کاربران فهمیدند برخی اوقات می‌توان با استفاده از آن زیر لباس‌ها را دید، فوتوکروم زیر ذره‌بین قرار گرفت. تصاویر زیر عملکرد فیلتر وان‌پلاس و نحوه‌ی مشاهده‌ی اجسام داخل پلاستیک سیاه را نمایش می‌دهند. این تصاویر از ویدئویی ثبت شده‌اند که بن گسکین در توییتر به‌اشتراک گذاشته است.

فیلتر فوتوکروم وان پلاس

نشریه‌ی اینترنتی Verge نیز با آزمایش این ویژگی دریافته است که تنها از روی لباس مشکی بسیار نازک که زیر نور مناسب قرار دارد، اجسام را نشان می‌دهد و عملکرد آن نسبی است. براساس یادداشتی درباره‌ی به‌روزرسانی که وب‌سایت XDA Developers آن را مشاهده کرده، فیلتر فوتوکروم موقتا برای اصلاح حذف شده است. همچنین، در این یادداشت آمده است انتظار می‌رود فیلتر مذکور دوباره در ژوئن فعال شود؛ البته به تاریخ دقیق این رخداد هیچ اشاره‌ای نشده است.

همچنین، کاربری در انجمن‌های وان‌پلاس گزارش کرده که یادداشت مشابهی درباره‌ی به‌روزرسانی را دیده است. وب‌سایت Android Police با نصب به‌روزرسانی جدید، تأیید کرده فیلتر فوتوکروم حذف شده است. دراین‌میان، سخن‌گوی وان‌پلاس در بیانیه‌ای به وب‌سایت ورج گفت این OTA (به‌روزرسانی برای دستگاه‌های تلفن‌همراه) ناخواسته، تنها برای تعداد محدودی از دستگاه‌ها ارائه شد و این ویژگی در به‌روزرسانی بعدی دوباره فعال خواهد شد. وان‌پلاس نیز بیانیه‌ای دراین‌باره در انجمن‌های خودش منتشر کرده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید