به‌روزرسانی اندروید ۱۲؛ احتمال ایجاد مشکل اتصالات در برخی گوشی‌ها

به‌روزرسانی اندروید ۱۲ گوگل هیجان زیادی در بین کاربران ایجاد کرد؛ اما برخلاف همیشه، در زمانی نامتعارف و به‌همراه چندین باگ در دسترس کاربران قرار گرفت. اکنون مشخص شده است که به‌روزرسانی اندروید ۱۲ در گوشی‌‌های پیکسل گوگل به‌خصوص گوشی پیکسل ۶، مشکلات برقراری اتصال و دریافت سیگنال ایجاد می‌کند.

بسیاری از کاربران گوشی پیکسل ۶ در وب‌سایت‌های ردیف و انجمن گوگل گزارش کردند که بعد از نصب به‌روزرسانی اندروید ۱۲ گوشی‌های هوشمندشان با مشکلات جدی برقراری اتصال سیم‌کارت روبه‌رو شده است و این دسته از افراد نمی‌توانند از سیم‌کارت خود استفاده کنند. عده‌ای از کاربران همچنین گزارش دادند که راه‌اندازی مجدد جادوی خود را تکرار کرده است و مشکل اتصال سیم‌کارت را برای آن‌ها رفع کرده است.

مشکل ایجاد شده در برقراری سیگنال ظاهرا دو نوع مختلف دارد. تعدادی از کاربران می‌گویند که سیم‌کارت برقراری اتصال را نشان می‌دهد؛ اما عملا به LTE یا ۵G متصل نشده است و در زمانی که به یک شبکه دیگر متصل می‌شود علامت تعجب نشان می‌دهد و برای عده‌ی دیگری از کاربران در این حالت است که گوشی هشدار می‌دهد «سیم‌کارت را قرار دهید.»

با وجود اینکه به‌نظر می‌رسد مودم غیرمعمول روی گوشی پیکسل ۶، مودم ۵۱۲۳b ساخت سامسونگ، مسئول اتفاق رقم خورده در این گوشی‌ها باشد؛ اما گزارش‌های دیگری منتشر شدند و حکایت از این دارند که مسئله ناتوانی در برقراری اتصال در سایر مدل‌های قدیمی‌تر پیکسل نیز مشاهده می‌شود. گزارش‌هایی از کاربران گوشی‌های پیکسل ۴ و پیکسل ۴ای و دیگر مدل‌ها ثبت شده است که بعد از نصب به‌روزرسانی اندروید ۱۲ با این مشکل مواجه شدند. البته، بیشتر گزارش‌ها مخابره شده مربوط به گوشی‌های پیکسل ۶ است.

نکته‌ی جالب این است که مشکل اتصالات در روزهای گذشته به‌صورت تصادفی برای مردم اتفاق افتاده است و همین امر ظن بیشتری نسبت به به‌روزرسانی یا تغییرات احتمالی در سمت سرورها به‌وجود می‌آورد؛ اما هنوز واکنش رسمی به این موضوع نشان داده نشده است و این احتمالات تأیید یا رد نشدند.

یکی از راه‌حل‌های دیگری که کاربران برای رفع مشکل پیدا کردند خاموش کردن ویژگی «Adaptive Connectivity» گوگل در منوی تنظیمات است. این ویژگی به‌منظور افزایش بهره‌وری باتری از طریق مدیریت اتصالات شبکه طراحی شده است؛ اما، ظاهرا به‌روزرسانی اندروید ۱۲ گوگل در فرایند اجرای این ویژگی اختلالی ایجاد کرده است که موجب ناتوانی گوشی در برقراری ارتباط با شبکه می‌شود.

همچنان به‌طور قطعی نمی‌توان کارآمدی این راه‌حل را تأیید کرد؛ اما تعدادی از کاربران با غیرفعال کردن این ویژگی توانستند اتصال خود را به شبکه برقرار کنند. علاوه بر این، تعدادی از کاربران گزارش دادند با به‌روزرسانی خدمات سیم‌کارت مشکلشان رفع شده است. عده‌ای دیگر با بازگردانی به تنظیمات کارخانه توانستند از این مسئله عبور کنند. برخی دیگر گوشی پیکسل ۶ پرو خود را پس دادند و آن را تعویض کردند.

android 12 update pixel 6 connectivity issue

به‌گزارش وب‌سایت ۹to5google، آن‌ها نیز با این مسئله در گوشی پیکسل ۶ پرو با Google Fi روبه‌رو شدند که با راه‌اندازی مجدد گوشی یا خاموش و روشن کردن سیم‌کارت در تنظیمات توانستند مشکل را حل کنند. خبر خوب این است که در اکثر موارد ناتوانی در برقراری اتصال پس از مدتی خودبه‌خود رفع می‌شود.

با تمام تئوری‌هایی که در این باره منتشر شده است، هنوز نمی‌توان پاسخ قطعی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری برای بروز این مشکل پیدا کرد؛ اما در هر صورت، این مسئله وضعیت بازار را برای محصولی که اخیرا با مشکلات بسیار زیادی از جمله سوسو زدن صفحه‌نمایش، مشکل در تشخیص اثر انگشت و مسائل شارژ باتری عرضه شده است، پیچیده‌تر می‌کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید