بشر چه زمانی به مریخ می‌رسد؟

ایلان ماسک در یک مصاحبه جدید گفت: «پیش‌بینی سفر به مریخ وابسته به عواملی مثل “مهندسی فضاپیمای استارشیپ” است که قرار است انسان‌ها را به سیاره سرخ برساند. وی معتقد است در بهترین حالت ۵ سال و در بدترین حالت ۱۰ سال دیگر انسان‌ها را به مریخ می‌‌فرستد.»

mars

ماسک مدعی است که “استارشیپ” پیچیده‌ترین و پیشرفته‌ترین موشک ساخته شده تاکنون است و هدف، بهینه‌سازی مصرف انرژی است. به گفته ایلان ماسک، الان حتی اگر «یک تریلیون دلار» هم خرج کنید نمی‌توانید به مریخ بروید، چون وسلیه نقلیه مناسب برای این کار وجود ندارد. به گفته وی: «هیچ هزینه‌ای نمی‌تواند برای شما بلیط مریخ را به ارمغان بیاورد.»

‌ هدف نهایی ایلان ماسک این است که تا سال ۲۰۵۰ هزار سفینه «استارشیپ» بسازد و روزی سه فروند از آن‌ها را برای فرستادن یک میلیون نفر به مریخ پرواز دهد. ایلان ماسک معتقد است، زندگی در مریخ ابتدا در گنبدهای شیشه‌ای جریان می‌یابد. در نهایت انسان این سیاره را کاملا تغییر می‌دهد.

اسکان بشر در مریخ یا مستعمره‌سازی مریخ، طرح و پیشنهادی است برای ساخت کوچ‌نشین‌های دائمی انسانی بر روی سطح مریخ یا ارسال ربات‌ها برای اکتشاف و بهره‌برداری از منابع طبیعی مریخ. به گفتۀ کارشناسان اضطراب روانی ناشی از محیط بسته، انزوا و محدودیت، ضعف عضلانی، تغذیه گرانش کمتر مریخ و پرتوهای خطرناک کیهانی از مهمترین مشکلاتی هستند که فضانوردان در مریخ با آن روبرو خواهند بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید