باگ جدی حالت شب دوربین گلکسی S9 و گلکسی نوت ۹

سامسونگ از سال گذشته نوعی حالت شب را در گوشی‌های هوشمند خود داشته است؛ اما این ویژگی غیرفعال و در پس حالت خودکار دوربین هوش مصنوعی آن مخفی بوده است. به خاطر ترند بازار گوشی‌های هوشمند، کاربران بر ارائه ویژگی اختصاصی حالت شب در گلکسی اس ۱۰ اصرار کردند. به‌همین دلیل، سامسونگ این ویژگی را به گلکسی اس ۹ و گلکسی نوت ۹ نیز اضافه کرد؛ اما این قابلیت با یک باگ همراه بود.

این یک باگ تصادفی است که روی تعدادی از گوشی‌های پرچم‌دار ۲۰۱۸ کره‌ای‌ها تأثیر گذاشته است. طبق گزارش کاربران تحت تأثیر این باگ، دوربین گوشی در عکاسی با حالت شب ناموفق عمل می‌کند و عکس گرفته‌شده در این حالت را ذخیره نمی‌کند.

وب‌سایت SamMobile و سایر کاربران هیچ توضیحی برای این مشکل پیدا نکرده‌اند و ظاهرا راهکاری دائمی برای حل آن یافت نشده است. عجیب است که این مشکل تنها در عکاسی با رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل و نسبت ۴:۳ اتفاق می‌افتد. راه‌حل موقت برای رفع آن، تغییر رزولوشن به ۹.۱ مگاپیکسل و نسبت تصویر به ۱۶:۹ است.

شاید این باگ کوچکی به‌نظر برسد؛ اما می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. باتوجه به اینکه هشدار این خطا بعد از تلاش برای عکس‌گرفتن ظاهر می‌شود، اگر تاکنون از حالت شب استفاده نکرده باشید، ممکن است این مشکل دامن‌گیر شما نیز باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید