اپل احتمالا برند iPhone را از شیشه پشتی آیفون‌های ۲۰۱۹ حذف می‌کند

کمتر از یک ماه تا معرفی جدیدترین نسل از آیفون‌های اپل فاصله داریم؛ با‌این‌حال روز‌به‌روز بر حجم شایعات و گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی پرچم‌دار جدید کوپرتینویی‌ها اضافه می‌شود.

برطبق اخبار و تصاویر پیش‌از‌موعدی که از طراحی و ظاهر آیفون‌های ۲۰۱۹ منتشر شده، تقریباً همه می‌دانند که اپل امسال از دوربین سه‌گانه با چیدمانی جدید در قسمت پشتی دستگاه استفاده خواهد کرد؛ با‌‌وجود‌این، انتظار نمی‌رود که ازلحاظ ظاهری در قسمت جلویی دستگاه شاهد تفاوت قابل‌توجهی نسبت‌به‌ آیفون‌ XS و آیفون XS مکس باشیم.

درکنار شایعات مربوط‌به دوربین سه‌گانه آیفون‌های ۲۰۱۹ که به استفاده‌ از لنز واید برای عکس‌برداری وسیع، لنز استاندارد و لنز زوم برای بزرگ‌نمایی دوبرابری اشاره می‌کنند، حال به‌نظر می‌رسد که برای نخستین‌بار شاهد حذف برند iPhone از پنل پشتی پرچمداران جدید اهالی کوپرتینو خواهیم بود. افزون‌بر تمامی موارد گفته‌شده، انتظار می‌رود که در کنار سه رنگ مشکی، سفید و طلایی، برای نخستین‌بار شاهد رنگ جدیدِ سبز مات باشیم که گویا زیباترین جلوه‌ را درمقایسه‌با دیگر رنگ‌ها خواهد داشت.

شایعاتی که پیش‌تر در رسانه‌های فناوری نقل شده بود، از تغییر جنس بدنه به شیشه‌ی مات حکایت داشت؛ با‌این‌حال، هنوز نمی‌توان درباره‌ی این موضوعات نظر قطعی داد. قالب جدیدی که اپل برای بخش دوربین اصلی درنظر گرفته، جای بیشتری را در بدنه‌ی پشتی اشغال می‌کند. ضمن اینکه استفاده از حسگر بزرگتر و قدرتمندتر ۱۲ مگاپیکسلی، بیرون‌زدگی دوربین را نسبت‌به مدل‌های قبلی بیشتر خواهد کرد.

در قسمت جلویی دستگاه نیز که بریدگی صفحه‌نمایش، لنز دوربین سلفی و حسگر‌های فیس‌آیدی قرار گرفته‌اند، احتمالاً تغییر چندانی صورت نخواهد گرفت و اپل صرفاً روی بهبود فنی تمرکز خواهد داشت؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که با بریدگی‌ای به‌همان بزرگی آیفون ۱۰ رو‌به‌رو باشیم.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید