انویدیا از کارت های گرافیک سری RTX Super رونمایی کرد

شرکت انویدیا سری کارت‌های گرافیکی سری RTX Super را به علاقه‌مندان معرفی کرده که ارزان‌ترین مدل آنها با قیمت ۳۹۹ دلار روانه بازار می‌شود.

انویدیا که از بزرگ‌ترین سازندگان پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیکی محسوب می‌شود اخیرا از محصولات جدید خود رونمایی کرده است. این محصولات که از سری RTX Super هستند شامل RTX Super 2060 ،RTX Super 2070 و RTX Super 2080 می‌شود.

کارت های گرافیک سری RTX Super 2060

سری RTX Super درواقع نمونه‌ای ارتقا یافته از سری RTX است که اواخر سال گذشته میلادی روانه بازار شد. مدل‌های جدید از همان قیمت مدل‌های قبلی در زمان معرفی برخوردارند، اما تفاوت اصلی در ارتقا و بهبود عملکرد آنهاست.

مدل RTX Super 2060 نسبت به مدل معمولی با ۲۲ بهبود در عملکرد همراه است و در زمینه نرخ فریم نیز ۱۵ درصد بهتر نسبت به RTX 2060 عمل می‌کند. انویدیا مدعی است که این کارت گرافیک نسبت به GTX 1080 سریع‌تر است و نسبت به مدل معموی که تنها ۶ گیگابایت حافظه رم داشت از ۸ گیگابایت حافظه رم از نوع GDDR6 استفاده می‌کند.

کارت گرافیک RTX Super 2060 با قیمت ۳۹۹ دلار در ۱۸ تیر وارد بازار خواهد شد. این کارت گرافیک در کنار مدل استاندارد با قیمت ۳۴۹ دلار در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

کارت های گرافیک سری RTX Super 2070

مدل RTX Super 2070 نسبت به مدل استاندارد ۲۴ درصد سریع‌تر است و از نظر عملکرد نیز ۱۶ درصد بهتر عمل می‌کند. انویدیا این محصول را با GTX 1080 Ti مقایسه کرده و آن را سریع‌تر می‌داند.

انتظار می‌رود که این کارت گرافیک از ۱۸ تیر با قیمت ۴۹۹ دلار روانه بازار شود.

کارت های گرافیک سری RTX Super 2080

آخرین کارت گرافیک معرفی شده، RTX Super 2080 نام دارد که سرعت حافظه آن نسبت به مدل استاندارد از ۱۴ گیگابیت بر ثانیه به ۱۵.۵ گیگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. انویدیا مدعی است که این محصول نسبت به Titan xp عملکرد سریع‌تری دارد.

کارت گرافیک RTX Super 2080 در ۱ مرداد به قیمت ۶۹۹ دلار در ویترین فروشگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

متاسفانه مدل RTX 2080 Ti دارای نمونه Super نخواهد بود و با همان قیمت ۹۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. سری RTX Super پاسخ انویدیا به سری Radeon RX 5700 شرکت AMD است و از طرفی این شرکت قصد دارد نظر گیمرها را به خود جلب کرده و قدرت بیشتری برای اجرای بازی‌های جدید در بالاترین تنظیمات را در اختیار گیمرها قرار دهد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید