اندروید Q به قابلیت Deep Press مجهز می شود؛ رقابت با تاچ سه بعدی اپل

اطلاعات جدیدی در رابطه با اندروید Q در اختیار رسانه ها قرار گرفته که به حضور ویژگی Deep Press در این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل اشاره می کند.

اپل سال ۲۰۱۵ همراه با معرفی آیفون ۶s، از قابلیت تاچ سه بعدی پرده برداشت. این ویژگی مربوط به نمایشگرهای حساس به فشار است. این پنل ها می توانند فشار را تا سه سطح مختلف تشخیص دهند.

کاربران توسط ۳D تاچ به قابلیت های زیادی دسترسی پیدا می کنند. برای مثال در صفحه اصلی می توان با فشار روی آیکون یک برنامه، به ویژگی های مختلف آن دسترسی پیدا کرد. تعدادی از توسعه دهندگان محصولات اپل از این قابلیت در اپلیکیشن های خود استفاده کرده اند.

در حالی که برخی شرکت های تولیدکننده گوشی های اندرویدی از قابلیت مشابهی برای محصولات خود استفاده می کنند، دقت آن ها در مقایسه با فناوری اپل کمتر است. به تازگی اطلاعاتی از سوی ۹to5Google در اختیار رسانه ها قرار گرفته که به قابلیت جدیدی در سیستم عامل اندروید کیو اشاره می کند.

بر اساس اطلاعات جدید، گوگل برای سیستم عامل اندروید Q ویژگی Deep Press را در نظر می گیرد که عملکردی مشابه با تاچ سه بعدی اپل دارد.

این قابلیت قادر به تشخیص میزان فشار وارد شده به صفحه نمایش است. کاربران در محصولات اندرویدی برای دسترسی به قابلیت های مختلف یک اپلیکیشن در صفحه اصلی، دست خود را به مدت طولانی روی آیکون آن قرار می دهند. با حضور قابلیت Deep Press در اندروید کیو، در زمان کاربران صرفه جویی می شود.

گوگل در گذشته نه چندان دور اولین نسخه بتای اندروید Q را منتشر کرد و نسخه دوم آن هفته گذشته در اختیار کاربران قرار گرفت. در حال حاضر محصولات اندرویدی موجود در بازار از نظر سخت افزاری قادر به پشتیبانی از این ویژگی نیستند. انتظار می رود در آینده شرکت های تولیدکننده گوشی های اندرویدی، این قابلیت را محصولات خود اضافه کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید