ال جی و ساخت نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G

ایده ترکیب اجزای مختلف یک گوش هوشمند با نمایشگر تب جدیدی است که سازندگان را درگیر خود کرده و البته موجب زیبایی گوشی می‌شود. اما گویا تمامی نداشته و اینبار ال جی دست به ساخت نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G زده است.

سازندگان روز به روز اجزای بیشتری از گوشی را با نمایشگر ادغام می‌کنند که سبب کاهش ضامت گوشی و افزایش ظرافت و زیبایی آن می‌شود. یکی از جدیدترین ایده‌ها نیز از سوی ال جی بوده و غول کره‌ای قصد دارد تا نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G بسازد.

پیش از این شاهد ادغام صفحه لمسی با نمایشگر، ادغام سنسور اثر انگشت با نمایشگر، جای دادن دوربین درون نمایشگر و ساخت نمایشگرهای پانچ شده و همچنین نمایشگرهای خمیده و بلندگوهای درون نمایشگر بودیم و اینبار نیز نوبت به نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G رسیده است.

اما این ادغام‌ها با وجود مزایای خود، یک عیب بزرگ نیز دارد و آن افزایش قیمت نمایشگر است. در حال حاضر نمایشگرهای ساده نیز قیمت نجومی دارند،‌ پس وای به حال نمایشگرهایی که اجزای دیگری همچون سنسور اثر انگشت و آنتن ۵G را نیز درون خود جای داده باشند!

با این حال نمی‌توان این را یک عیب ذاتی دانست، چرا که  اگر کاربر از گوشی خود خوب مراقبت کند، نه تنها وادار به خرج هزینه‌های گزاف تعمیر نمی‌شود، بلکه تماما از ظرافت و سبک بودن گوشی خود لذت می‌برد.

اما این تمام ماجرا نیست. با ادغام اجزای مختلف با نمایشگر، فضای داخلی گوشی کمتر اشغال می‌شود و می‌توان بخش‌های دیگری را در آن جای داد یا از باتری‌های بزرگتری استفاده کرد. ال جی نیز با این هدف قصد دارد تا آنتن ۵G را درون نمایشگر جای دهد. مهندسان ال جی در طرحی صفحات نازک آنتن ۵G گوشی را به پشت نمایشگر چسباندند.

در حال حاضر گوشی‌های ۵G به ۳۰ آنتن برای اتصال به این شبکه نیاز دارند که این تعداد آنتن چیزی جز افزایش ضخامت گوشی با خود به همراه ندارد. اما ساخت نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G در صورتی که سبب بهبود پوشش دریافتی امواج نیز شود، به نظر راهی کاربردی برای اشغال فضای کمتری از داخل گوشی است.

ال جی همچنین اظهار داشت که همچنین می‌تواند صفحات آنتن ۵G را پشت گوشی نیز نصب کرده و بدین ترتیب با افزایش سطح صفحات آنتن، گیرندگی گوشی نیز بهبود یابد. البته در آن ناحیه می‌توان سیم پیچ‌های شارژ بی‌سیم گوشی را نیز تعبیه کرد؛ قابلیتی که امروزه به یک ویژگی مرسوم در گوشی‌ها بدل شده است.

در حال حاضر ال جی شدیدا از طرح ابداعی خود دفاع می‌کند و مشغول کار روی آن است، اما بعید است شاهد استفاده از نمایشگر ادغام شده با آنتن ۵G در فلبت V50 (که در ماه می عرضه می‌شود) باشیم و به نظر LG V50 ThinQ 5G نیز به دلیل آنتن‌های پرشمار ۵G خود یک فبلت با ضخامت نه چندان کم باشد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید