آیفون ۱۱ پرو از نگاه DisplayMate، بهترین نمایشگر را در بین گوشی‌های هوشمند دارد

اپل همان‌طورکه مدت‌ها پیش وعده داده بود، سرانجام کنفرانسی اختصاصی برگزار و در آن، جدیدترین دستاوردهایش در حوزه‌ی موبایل را در قالب گوشی‌های آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس و آیفون ۱۱ معرفی کرد. اهالی کوپرتینو هنگام رونمایی آیفون ۱۱ پرو اعلام کردند این گوشی به بهترین نمایشگر ساخت این شرکت مجهیز شده است.

اخیرا مؤسسه‌ی دیسپلی‌میت (DisplayMate) نمایشگر گوشی آیفون ۱۱ پرو معروف به سوپررتینا XDR را دقیق بررسی کرده است. این مؤسسه پس از بررسی دقیق این نمایشگر بیشترین امتیاز +A خودش را به آن داده و مدعی شده است بهترین نمایشگر ساخته‌شده در گوشی‌های هوشمند تا‌به‌امروز است.

آیفون ۱۱ پرو اپل / iphone 11 pro apple

دیپسلی‌میت سال گذشته به پرچم‌دار ۲۰۱۸ اپل، آیفون XS، نیز چنین لقبی داده بود. ظاهرا امسال اپل توانسته است نمایشگر آیفون XS را پیشرفته‌تر و بهتر از قبل کند و آن‌ را در آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس جای دهد. بررسی‌های دیپسلی‌میت نشان می‌دهد نمایشگر آیفون ۱۱ پرو توانایی نمایش حداکثر روشنایی ۱،۲۰۰ نیت را دارد که در نوع خود رکوردی جدید محسوب می‌شود.

نمایشگر سوپررتینا XDR نه یک رکورد، بلکه دو رکورد جدید را درزمینه‌ی نمایش میزان روشنایی صفحه ثبت کرده است. این نمایشگر به‌صورت خودکار بهترین درصد روشنایی را در محیط‌های مختلف به‌نمایش می‌گذارد. اگر بیرون از خانه درمعرض آفتاب باشید، سوپررتینا XDR روشنایی ۸۰۰ نیت را نمایش می‌دهد تا از این طریق به‌راحتی بتوانید حتی وقتی در معرض نور آفتاب هستید، محتویات صفحه‌نمایش را ببینید.

درضمن، وقتی در حال مشاهده‌ی محتوایی با محدوده‌ی داینامیکی بسیار زیاد باشید، روشنایی نمایشگر تا ۱،۲۰۰ نیت هم افزایش پیدا خواهد کرد. دیسپلی‌میت در ادعایی جالب می‌گوید بهره‌مندی از چنین نمایشگری، مثل آن است که روی آیفون خود نمایشگر Pro Display XDR را داشته باشید.

 اپل آیفون ۱۱ پرو / Iphone 11 po apple

سوپررتینا XDR چند رکورد جدید در دیسپلی‌میت ثبت کرده است

دیپسلی‌میت در بررسی موشکافانه‌اش کاملا به بهبودهای نمایشگر آیفون ۱۱ پرو در مقایسه با نسل قبل و ویژگی‌های مختلفش اشاره می‌کند تا نشان دهد چرا سوپررتینا XDR بهترین نمایشگر به‌کار‌رفته در گوشی‌های هوشمند تا‌به‌امروز است.

براساس اعلام رسمی دیسپلی‌میت، نمایشگر آیفون ۱۱ پرو بیشترین دقت رنگ مطلق (Absolute Color Accuracy) را دارد که طبق ادعای این مؤسسه، عملا بی‌نقص به‌شمار می‌آید. همچنین، سوپررتینا XDR از بیشترین میزان نور نمایشگرهای OLED موجود در گوشی‌های هوشمند برخوردار است. افزون‌بر‌این، سوپررتینا XDR بیشترین کنتراست را در نور محیط، بیشترین نسبت کنتراست، کمترین بازتاب از صفحه‌نمایش (۴.۵ درصد)، کمترین میزان تغییر روشنایی صفحه‌نمایش هنگام دیدن از زاویه‌ها (۲۵ درصد در زاویه‌ی ۳۰ درجه) و بیشترین وضوح قابل‌رؤیت نمایشگر (۲.۷K معادل ۲۶۸۸ در ۱۲۴۲ پیکسل) را ارائه می‌دهد. درباره‌ی ویژگی آخر باید گفت طبق ادعای دیسپلی‌میت، وضوح ۴K در گوشی هوشمند ازلحاظ بصری واضح‌تر از ۲.۷K به‌نظر نمی‌رسد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید