آیفون‌های ساخت هند به اروپا صادر می‌شوند

گزارش‌ها حاکی از آن است که بعضی از گوشی‌های آیفون ساخت اپل در کشور هند برای فروش به کشورهای اروپایی صادر می‌شوند. این اقدام می‌تواند نقطه‌ی عطفی برای این کشور آسیایی باشد. کوپرتینویی‌ها در ابتدا برای خودداری از پرداخت مالیات و رقابتی‌کردن قیمت تمام‌شده‌ی محصولاتشان در بازار هند، آیفون را در این کشور تولید کردند. این حرکت فرصتی عالی برای رشد بیشتر اپل در سال‌های اخیر فراهم کرده است.

پیشروی از فروش محلی به صادرات، گامی مهم برای تقویت هند به‌عنوان یکی از پایگاه‌های تولیدی محصولات اپل است؛ هرچند فعلا میزان این صادرات بسیار ناچیز است. به‌گزارش اکونومیک‌تایمز و به‌نقل از یکی تحلیلگران آگاه، تعداد کل دستگاه‌های آیفون ۶ و آیفون ۷ صادرشده از هند ماهیانه کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه است. باتوجه به فروش میلیونی آیفون‌های اپل در هر هفته در سراسر جهان، این میزان صادرات اصلا چشمگیر نیست.

با این حال، دولت هند قطعا از این اقدام راضی است و مقام‌های دولتی همواره امیدوار بوده‌اند شرکت‌ها برای ساخت تجهیزات با فناوری پیشرفته در خاک خود تشویق و از منافع اقتصادی این تولیدات بهره‌مند شوند.

این خبر به‌دنبال تصمیم اپل برای یافتن تأمین‌کنندگان مختلف به غیر از چین پس از شدت‌گرفتن جنگ تجاری چین و آمریکا منتشر شده است. ماه گذشته نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال انجام اقدامات اولیه برای بازسازی زنجیره‌های تأمین‌کننده‌ی خود است و انتقال ۱۵ تا ۳۰ درصد از محصولات تولیدشده‌اش را به خارج از چین در سال‌های آتی دنبال می‌کند.

افزون‌بر‌این، گفته شده است اپل از شرکای تولید‌کننده‌ی خود خواسته اواخر امسال مدل‌های جدید آیفون، ازجمله آیفون ۱۱ را در هند تولید کنند. درصورت تحقق این امر، این اولین‌باری خواهد بود که شرکای محلی جدیدترین مدل طراحی‌شده را می‌سازند.

پیش‌بینی می‌شود تولید آیفون ۱۱ به‌وسیله‌ی فاکسکان در هند می‌تواند به ۲۵۰ هزار دستگاه در ماه برسد که ۷۵ درصد از آن به بازار کشورهای دیگر صادر خواهد شد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید