آمریکا توضیحی برای “اشیای ناشناس پرنده” ندارد

اداره اطلاعات ملی آمریکا روز جمعه ۲۵ ژوئن (۴ تیر) با انتشار گزارشی اعلام کرد که برای شناسایی اشیاء ناشناس پرنده یا اصطلاحاً «یوفوها» که موارد مشاهده‌ی آن‌ها تاکنون ثبت شده، نیاز به جمع‌آوری اطلاعات بیشتری دارد.

xa

در این گزارش آمده است که از ۱۴۴ مورد ثبت رؤیت اشیاء ناشناخته در حال پرواز در آسمان از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۲۱، تاکنون ۱۴۳ مورد قابل شناسایی نبوده است. گزارش می‌گوید اطلاعات کافی در ارتباط با “اشیای ناشناس پرنده” در دست نیست و هیچ نشانه‌ای نیز از حیات احتمالی موجودات فضایی وجود ندارد. بیشتر گزارش‌های مشاهده اجسام مرموز مربوط به دو سال گذشته بوده است. دولت آمریکا در گزارش خود که از مدت‌ها پیش انتظار انتشارش می‌رفت، این موارد مرموز را «پدیده‌های هوایی ناشناخته» خوانده است.

در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است که تنها یکی از این موارد با اطمینان بالا شناسایی شده و آن هم مربوط به یک بالن بزرگ در حال خالی شدن بوده است. بر پایه همین گزارش، ۱۸ مورد از مشاهدات ثبت شده نیز شامل «حرکات و خصوصیات پروازی» نامعمول است. این گزارش به جای پاسخ به پرسش‌ها به ابهامات و سئوالات جدیدی دامن زده است.

در گزارش اطلاعات ملی آمریکا آمده است: «در موارد ثبت شده اشیایی دیده شده‌اند که در هنگام وزیدن باد بالای سطح دریا ثابت مانده‌اند یا در خلاف جهت باد، به طور ناگهانی و یا با سرعت قابل ملاحظه‌ای حرکت می‌کنند، بدون این که نیروی پیشرانه آنها قابل تشخیص باشد.»

همین گزارش می‌افزاید که این اشیاء طوری به نظر می‌رسند که گویی فناوری بسیار پیشرفته‌ای دارند. فرضیه‌های مختلف برای توضیح این پدیده‌ها به پنج دسته بخش‌پذیرند که شامل اثرات آشفتگی به وجود آمده در هوا، پدیده‌های جوی طبیعی، عملیات سری آمریکا، فعالیت سامانه‌های دشمنان خارجی آمریکا مانند چین و روسیه یا سایر دلایل است. با این حال در این گزارش که به کمیسیون‌های پارلمانی در کنگره آمریکا فرستاده شده، گفته شده که «کمبود گزارش‌های با کیفیت بالا» دربارۀ پدیده‌های مشاهده شده، مانع از «نتیجه‌گیری قاطع» دربارۀ آن‌ها می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید