آخرالزمان خرده فروشی‌ های آمریکا؛ تعطیلی بیش از ۹۳۰۰ فروشگاه در سال ۲۰۱۹

سال ۲۰۱۹، سال خوبی برای بسیاری از خرده فروشان آمریکایی نبود و با وجود اقتصاد قوی و فراوانی مشتری، بسیاری از آنها را به تعطیلی کشاند.

سال جاری میلادی خرده فروش های آمریکایی از تعطیلی ۹۳۰۲ مغازه خبر دادند که افزایش ۵۹ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۸ نشان می دهد. بر اساس داده هایی که شرکت تحقیقاتی Coresight Research جمع آوری کرده، این بالاترین میزان تعطیلی از سال ۲۰۱۲ محسوب می شود.

آمار ورشکستگی در بخش خرده فروشی در سال ۲۰۱۹ افزایش داشته و همین عامل سبب شده تا بسیاری از فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی کرکره مغازه های خود را برای همیشه پایین بکشند.

فروشگاه های Payless. Gymborre, Charlotte Russe و Shopko اعلام ورشکستگی کردند و روی هم رفته ۳۷۲۰ شعبه را بستند. اکثر شعبات متعلق به شرکت Payless هستند؛ این فروشگاه زنجیره ای کفش برای دومین بار در فوریه سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی کرد و ۲۱۰۰ مغازه را در آمریکا تعطیل کرد.

فروشگاه زنجیره ای Fred نیز پس از ورشکستگی در ماه سپتامبر، ۵۶۴ شعبه را بست. فروشگاه Forever 21 نیز در همین ماه اعلام ورشکستگی کرد و ۱۷۸ مغازه را تعطیل کرد.

فروشگاه های دیگری از جمله Ascena Retail, Family Dollar, GNC, Walgreens, Signet Jewelers, و JCPenney نیز برای ذخیره منابع مالی و بازگشایی فروشگاه های بهتر، شعبات خود را تعطیل کردند. فروشگاه های Family Dollar و Signet نیز به ترتیب از تعطیلی ۳۵۹ و ۱۵۹ مغازه خبر دادند.

به دلیل فراگیر شدن خرید اینترنتی، احتمالا هزاران مغازه دیگر در سال های آتی به تعطیلی کشیده خواهند شد. بالا بودن هزینه اجاره و بدهکاری ها، از دیگر عوامل بسته شدن مغازه ها هستند.

خریدهای اینترنتی حدود ۱۶ درصد از آمار کل فروش خرده فروشی ها را تشکیل می دهند. محققان تخمین می زنند این آمار تا سال ۲۰۲۶ به ۲۵ درصد برسد. این عامل می تواند سبب بسته شدن نهایتاً ۷۵ هزار مغازه شود.

خرده فروشی های بزرگی همچون والمارت و Best Buy نیز با وجود افتتاح فروشگاه های جدید، در سکوت خبری در حال تعطیل کردن تعدادی از فروشگاه های خود هستند. «مایکل براون» (Michael Brown)، یکی از تحلیلگران شرکت مشاوره ای AT Kearney تخمین می زند تا سال ۲۰۲۰ آمار مغازه های بسته شده از آمار افتتاح آنها پیشی بگیرد.

برخی از خرده فروشی ها اما چندین شعبه افتتاح کرده اند؛ در گزارش موسسه Coreinsight به بازگشایی ۴۳۹۲ مغازه در سال جاری میلادی اشاره شده است. ظاهراً مشتریان به فروشگاه های تخفیف علاقه بیشتری نشان داده اند چون فروشگاه Dollar General از افتتاح ۹۷۵ مغازه در سال جاری میلادی خبر داد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید